ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Šéf hokejové federace Fasel: MS se v olympijském roce může hrát později

Velikost textu:

Toronto - Hokejové mistrovství světa by se v roce, ve kterém se konají i olympijské hry, mohlo uskutečnit později. Světové šampionáty se totiž v olympijském roce musejí vždy obejít bez řady hvězd ze zámořské NHL, které se z různých důvodů omlouvají. Nejčastěji s ohledem na únavu nebo zranění. Možnost, o které se již delší dobu spekuluje a diskutuje, připustil prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel.

René Fasel
René Fasel
Otevřít galerii
 • René Fasel zdroj: swissinfo.ch https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1610/160941.jpg?1272486369
 • Logo Mezinárodní hokejové federace zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/230/22913.jpg?1211398588

"Mohlo by to pomoci sportu, což je moje práce," řekl Fasel deníku Toronto Sun. Švýcarský funkcionář přitom v minulosti nepatřil mezi příznivce změny termínu MS. "Jen hloupí lidé ale nikdy nezmění svůj názor," naznačil Fasel, že své stanovisko přehodnotil.

Fasel však zároveň poukázal na fakt, že letošní šampionát v Německu byl i přes absenci řady hvězd úspěšný. Zápasy sledovalo více než půl milionu fanoušků a IIHF byla spokojená i se zájmem televizních diváků. "Sport je ale i obchod. Jen musíme najít cestu, která by nás společně dovedla k cíli. Sportovní stránka je pro mě ale prioritou," podotkl Fasel.

Termín hokejového MS by se v olympijském roce mohl posunout například do září, před začátkem další sezony NHL. Teoreticky by se to mohlo stát již v roce 2014, kdy se olympiáda uskuteční v Soči. V současnosti však ještě není jisté, že na ZOH v Rusku budou hráči z kanadsko-americké soutěže startovat. Problémem je také fakt, že pořadatel MS v roce 2014 Bělorusko počítá s květnovým termínem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.