ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Sobotní program ME ve vodním slalomu byl přeložen na neděli

Velikost textu:

Bratislava - Sobotní program mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Bratislavě byl přeložen na neděli. Důvodem je vysoká voda v Dunaji, která podle předpovědí zaplaví kanál v Čunovu. Všechny semifinálové a finálové závody tak budou v jeden den, začátek byl stanoven na 9:30. Organizátoři přiznali, že šampionát byl kvůli druhému povodňovému stupni na Dunaji vážně ohrožen. Nakonec podle aktuálních zpráv by měla voda kulminovat v sobotu a potom její hladina klesnout.

Vodní slalom
Vodní slalom
Otevřít galerii
 • Vodní slalom zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/273/27253.jpg?1213704019
 • Český vodní slalomář Stanislav Ježek autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Kulminace vody bude vysoká, ale krátká, takže jsme se rozhodli sobotní program zrušit," řekl šéf organizačního výboru Richard Galovič po zasedání krizového týmu a jury. "V neděli voda rapidně klesne, takže by se mělo jet na kompletní trati s jednadvaceti brankami," uvedl.

Ve čtvrtek a dnes musela být kvůli vysoké hladině vody trať zkrácena zhruba o 50 metrů, závodníci tak přišli o obávaný skok před cílem zvaný Niagara. Nedělní program zahájí kanoistky, pokračovat budou deblkanoisté, kajakářky, kanoisté a kajakáři. Finálové jízdy by měly začít ve 12:30.

Ve hře bude deset českých lodí. Největší šance se dávají deblkanoistům Jaroslavu Volfovi a Ondřeji Štěpánkovi, uspět mohou i ženy ve složení Štěpánka Hilgertová, Marie Řihošková a Irena Pavelková či kanoista Stanislav Ježek. Největšími favority jsou domácí vodáci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.