ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Extraligoví finalisté se připojili k přípravě národního týmu

Velikost textu:
aktualizováno 27. 4. 2010 20:16

Praha - Pětice hráčů z kádrů finalistů extraligy se dopoledne zapojila do tréninku českých hokejistů v přípravě na LG Hockey Games ve Stockholmu. Trenéru Vladimíru Růžičkovi se v Praze-Letňanech hlásili obránce Jakub Nakládal s útočníkem Petrem Koukalem z mistrovských Pardubic a gólman Jakub Štěpánek, zadák Michal Barinka a forvard Marek Kvapil z Vítkovic. Tréninkovou jednotku tak absolvovalo 27 hráčů.

Sraz českých hokejových reprezentantů
Sraz českých hokejových reprezentantů
Otevřít galerii
 • Sraz českých hokejových reprezentantů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1573/157253.jpg?1271182529
 • Kouč české hokejové reprezentace Vladimír Růžička autor: Galgonek Vladislav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do Stockholmu nevyrazí gólman Jakub Sedláček ze Zlína. Gólmana Tomáše Vokouna z Floridy, který přiletí ze zámoří přímo do Švédska, doplní dva další jistí gólmani pro mistrovství světa v Německu Ondřej Pavelec z Atlanty a Štěpánek. Na LG Hockey Games se nepředstaví ani obránce Filip Novák z ruské Balašichy, která dnes hraje rozhodující sedmý zápas finále Kontinentální ligy s Kazaní. "Má zánět průdušek, takže bych chtěl, aby přijel až v úterý," naznačil Růžička, že s Novákem počítá na další sraz v Praze ve finálním týdnu přípravy před šampionátem. Stejně jako s hvězdným forvardem Jaromírem Jágrem z Omsku a obráncem Michalem Rozsívalem z New Yorku Rangers.

Nadále reprezentační kouč řeší posily z NHL. Zatím má vedle Vokouna, Pavelce a Rozsívala jistou jen účast Jakuba Voráčka z Columbusu, který už je s týmem. Po pondělním vyřazení Nashvillu z prvního kola Stanleyova poháru s Chicagem má trenér zájem o útočníka Martina Erata. "Psal jsem mu zprávu, dneska bych s ním chtěl mluvit," prohlásil Růžička. Jasno zatím není u beka Martina Škouly, jehož New Jersey vypadlo v sobotu. "Stále se mu nedá dovolat. Zjistil jsem ale, že nemá kontrakt na novou sezonu. Loni také neměl smlouvu a řekl, že nepojede. Uvidíme, jak to dopadne, dneska bych mohl vědět víc," doplnil Růžička.

Růžička vyhlíží v NHL ještě další kandidáty

Dnes v noci skončí série Detroitu s Phoenixem a ve středu Washingtonu s Montrealem. Růžička má zájem o hráče Coyotes, z druhé série mu určitě vypadne jeden z účastníků únorových olympijských her ve Vancouveru. "Chtěl bych, aby přijel Tomáš Plekanec nebo Tomáš Fleischmann," doplnil Růžička s tím, že se chystá čekat i na centra Davida Krejčího, jehož Boston bude hrát druhé kolo play-off.

Na dnešním tréninku spolu hráči trénovali v tomto složení - v obraně Čáslava s Rachůnkem, Němec s Blaťákem, Krstev s Gřegořkem, Barinka s Nakládalem a Mojžíš s Hrabalem. V útoku pak byly pohromadě trojice: Voráček, Červenka, Klepiš - Kvapil, Marek, Rolinek - Kašpar, Vampola, Novotný - M. Růžička, Koukal, Hubáček a navíc Kovář s Gulašem.

Hokejový brankář Jakub Štěpánek
Hokejový brankář Jakub Štěpánek
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.