ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hokejovovu reprezentaci na MS neposílí ani Eliáš

Velikost textu:

Praha - Českou reprezentaci na hokejovém mistrovství světa v Německu neposílí po pardubickém kanonýrovi Petru Sýkorovi ani útočník Patrik Eliáš. Hráč New Jersey Devils, který byl na olympiádě ve Vancouveru kapitánem národního týmu, se trenérům také omluvil z osobních důvodů. Eliáš přitom před začátkem play-off NHL kouči Vladimíru Růžičkovi předběžně přislíbil, že by v případě vyřazení Ďáblů v prvním kole Stanleyova poháru na šampionát přicestoval.

Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
Otevřít galerii
 • Patrik Eliáš zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/11/1011.jpg?1199804339
 • Patrik Eliáš autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Eliáš jakožto dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru se přidá k řadě hráčů, kteří ze zdravotních či jiných důvodů šampionát vynechají. Potvrdila to i Eliášova mediální zástupkyně Pavlína Drtinová: "Takové náznaky už tady byly delší dobu. Řeší si osobní věci, v nejbližší době asi do Evropy vůbec nepoletí. Navíc je asi i dost potlučený."

Pro turnaj nemůže kouč Růžička počítat ani s dvojicí hráčů Ottawy Milan Michálek, Filip Kuba, kteří jsou zraněni. Stejně je na tom Milan Hejduk z Colorada. Z NHL momentálně figurují v širší nominaci brankáři Tomáš Vokoun z Floridy, Ondřej Pavelec z Atlanty, obránce Michal Rozsíval z New York Rangers a Jakub Voráček z Columbusu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.