ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Hudler se nejspíš vrátí do Detroitu

Velikost textu:

Detroit - Český hokejový útočník Jiří Hudler se podle všeho vrátí do Detroitu. Šestadvacetiletý centr strávil uplynulou sezonu v Dynamu Moskva v Kontinentální lize, v létě by se ale měl vrátit podle informací ruských i zámořských médií do NHL. Hudlerova smlouva v moskevském klubu sice nebyla ještě oficiálně ukončena, podle všeho se tak ale brzy stane. Že se Hudler do Red Wings vrátí, naznačil i generální manažer Detroitu Ken Holland. "Mluvil jsem minulý týden s agentem Jiřího ve Phoenixu a ten říkal, že se něco brzy stane," řekl Holland.

Jiří Hudler
Jiří Hudler
Otevřít galerii
 • Jiří Hudler zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1083/108216.jpg?1251743438
 • Jiří Hudler autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/263/26279.jpg?1213183444

O tom, že Hudler v Dynamu po roce končí, informují jako o hotové věci i ruské deníky. Hráčův český zástupce Pavel Maršoun však v minulých dnech několikrát zopakoval, že s moskevským klubem agentura zastupující hráče stále jedná.

Hudler před rokem podepsal s Dynamem dvouletou smlouvu. Ambiciózní klub ale prohrál hned v prvním kole play-off se Spartakem Moskva a sezona pro něj skončila neúspěchem. Dynamo navíc údajně nemá dostatek financí a vedení jedná o sloučení s Balašichou, která momentálně hraje ve finále play-off s Kazaní.


Generální manažer Detroitu Holland ale uvedl, že Hudler by ještě teoreticky mohl hrát v jiném klubu KHL nebo v Evropě. Vše ale nasvědčuje tomu, že se český hokejista vrátí do Red Wings, v jejichž dresu v roce 2008 získal Stanleyův pohár.

Problémem by neměla být ani diskuze o financích. Nezávislý arbitrážní soud před rokem olomouckému rodákovi určil dvouletou smlouvu s ročním platem 2,875 milionu dolarů.

Jiří Hudler
Jiří Hudler
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.