ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Čeští sledge hokejisté vybojovali ve Vancouveru páté místo

Velikost textu:

Vancouver - Čeští sledge hokejisté obsadili na paralympijských hrách ve Vancouveru páté místo. Ve svém posledním utkání na turnaji porazili v pátek Koreu 2:1 v prodloužení a zopakovali své umístění z mistrovství světa. Po dvou bezgólových třetinách se do vedení dostal soupeř, ale Erik Fojtík po zmatku v korejské obraně v 38. minutě vyrovnal. V třetí minutě prodloužení pak přesnou střelu do horního rohu branky rozhodl Michal Geier.

Sledge hokejisté
Sledge hokejisté
Otevřít galerii
 • Sledge hokejisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sledge hokej zdroj: vancouver2010.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dostal jsem od Kvocha super přihrávku do tandemu, tak jak to pravidelně trénujeme," řekl k poslední akci Geier. "Věděli jsme, že vybojovat páté místo je v našich silách. Bohužel ze začátku to byla křeč. Byli jsme svázaní významem utkání, ale tak to máme vlastně pořád. Buď zahrajeme super, nebo z toho uděláme drama. Naštěstí s vyrovnávacím gólem se to zlomilo," dodal autor rozhodující branky.

Sjezdařka Anna Kulíšková již získala bronzovou medaili v superobřím slalomu

Podle hráčů je páté místo ze zimní paralympiády mnohem cennější než stejné umístění českého výběru na MS. "Odpovídá skutečnému stavu a schopnostem našeho týmu. I když já osobně doufal ve víc," řekl trenér Tomáš Zelenka. O první medaili pro českou výpravu se v pátek postarala čtyřiadvacetiletá zrakově handicapovaná sjezdařka Anna Kulíšková, která se stejně jako v Turíně prosadila na stupně vítězů v superobřím slalomu.

Před čtyřmi lety dojela druhá, ve Vancouveru získala bronz. Od obhajoby stříbrné medaile Kulíškovou dělilo pouhých 48 setin sekundy. "Samozřejmě, kdo by nechtěl zlato, ale teď jsem hlavně ráda, že mám alespoň bronz. Hodně to pro mne znamená. Zejména po včerejšku, co jsem upadla ve sjezdu, tak si i s tím bronzem připadám jako vítězka," uvedla studentka druhého ročníku žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity.

Anna Kulíšková
Anna Kulíšková
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.