ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Disciplinární komise potvrdila jednozápasový trest pro hokejistu Bartoviče

Velikost textu:

Praha - Liberecký útočník Milan Bartovič nesmí kvůli faulu na českobudějovického obránce Martina Tůmu nastoupit v dnešním utkání předkola play-off hokejové extraligy. Rozhodla o tom disciplinární komise hokejového svazu, na kterou se po zápase obrátilo vedení Českých Budějovic. Disciplinární komise dnes navštívila Českou televizi, aby ještě jednou zákrok přezkoumala. Informace najdete také na serveru hokejživě.cz.

Faul libereckého útočníka Milana Bartovviče na českobudějovického obránce Martina Tůmu
Faul libereckého útočníka Milana Bartovviče na českobudějovického obránce Martina Tůmu
Otevřít galerii
 • Faul libereckého útočníka Milana Bartovviče na českobudějovického obránce Martina Tůmu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Předseda disciplinární komise ČSLH Stanislav Šulc autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1494/149321.jpg?1268334176

Slovenský hokejista ve 42. minutě šlápl Tůmovi u mantinelu na nohu a poranil mu kotník. Obránce Mountfieldu musel následně z utkání s těžkým výronem odstoupit a podle tiskového mluvčího klubu Antonína Vansy pro něj sezona bez ohledu na další vývoj série skončila. Nejbližších šest týdnů by měl mít Tůma nohu v sádře. Bartoviče rozhodčí za faul nepotrestali, i když podle televizních záběrů se zdálo, že protihráče zranil úmyslně. Liberecký hráč to ale po utkání popíral.

Podle názoru disciplinární komise se Bartovič, přestože nebyl sudími potrestán, dopustil nedovoleného zákroku na protihráče (kopnutí). Proti rozhodnutí komise se hráč může odvolat.

přehrát video
Disciplinární komise přezkoumala zákrok v ČT

Záběry České televize utvrdily disciplinární komisi v tom, že rozhodla správně a jednozápasový trest pro Milana Bartoviče je dostatečný. Úmysl zranit soupeře se nepodařilo prokázat. "V souladu s disciplinárním řádem je proti tomu rozhodnutí podat odpor. Ten může podat buď Bartovič, anebo Liberec, ale já do této doby nemám informace, že by k něčemu takovému došlo," uvedl předseda disciplinární komise Stanislav Šulc.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.