ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Paleček opět trénuje Karlovy Vary, vystřídal Hynka

Velikost textu:
aktualizováno 11. 3. 2010 16:58

Karlovy Vary - Hokejový trenér Josef Paleček se vrací na střídačku extraligových Karlových Varů. Západočeský klub se rozhodl odvolat dosavadního kouče Pavla Hynka, který přitom v říjnu na pozici hlavního trenéra vystřídal právě Palečka. Novým asistentem v týmu, jenž v minulé sezoně získal mistrovský titul a nyní bojuje ve skupině o udržení, se stal Josef Řezníček.

Josef Paleček
Josef Paleček
Otevřít galerii
 • Josef Paleček autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/200/19938.jpg?1209634279
 • HC Energie Karlovy Vary autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40629.jpg?1221206150

Západočeši jsou aktuálně v minitabulce čtyř týmů bojujících o udržení v soutěži první, od posledního Kladna je však dělí jen pět bodů. I kvůli tomu, že Energie prohrála devět z posledních deseti zápasů. Nejhorší bilanci ze všech má poté v utkáních v domácím prostředí.

Právě pokračující špatné výsledky jsou hlavním důvodem Hynkova odvolání. "V této fázi soutěže jsme si již nemohli dovolit experimentovat a vsadili jsme na osvědčené a zkušené tváře. Pan Paleček zná výborně celé mužstvo, proto jsme se rozhodli pro jeho návrat," uvedl generální manažer Miroslav Vaněk.

Paleček bude spolupracovat hned s trojicí asistentů. U týmu zůstala dvojice Václav Baďouček, Pavel Kněžický, které doplnil Řezníček. "Jsme přesvědčeni, že hráčské zkušenosti, osobnost a přehled Josefa Řezníčka rovněž pomohou ke zvládnutí naší současné mise - dokončení sezony bez dalších komplikací," řekl Vaněk na adresu bývalého obránce, jenž v minulé sezoně týmu pomohl k mistrovskému titulu přímo na ledě.

"Je pravda, že na tuhle sezonu asi rád vzpomínat nebudu. Hned jsem si vzpomněl na Miloše Říhu, který něco podobného zažil před lety, ale v opačném gardu. Začal ve Varech a pak přišel do Sparty," řekl Hynek. Říha dvojnásobný 'vyhazov' zažil v ročníku 2000/01, kdy se na střídačce potkal i s Hynkem. "Mrzí mě to, protože jsem byl ve Varech spokojený, ale tak to někdy ve sportu je," uvedl Hynek.

Karlovarští hokejisté
Karlovarští hokejisté
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.