ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Růžička se rozhodl pro zápas s Ruskem neměnit sestavu

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2010 01:51

Vancouver - Žádné změny v sestavě. Alespoň pro úvod zápasu. K tomuto kroku se nakonec rozhodl trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička před nedělním duelem s Ruskem, kterým jeho tým uzavře na olympijských hrách ve Vancouveru program základní skupiny B. Bezprostředně po druhém utkání s Lotyšskem, které Česko vyhrálo v noci z pátku na sobotu 5:2, Růžička uvedl, že složení jednotlivých formací změní. Přes noc si to ale rozmyslel. Další informace nabízí internetový speciál zoh.cz.

Kouč českého hokejového týmu Vladimír Růžička
Kouč českého hokejového týmu Vladimír Růžička
Otevřít galerii
 • Kouč českého hokejového týmu Vladimír Růžička autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští hokejisté autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1439/143852.jpg?1266478198

"Zvážil jsem, že tady čtyři pět dní pracujeme na spolupráci, a rozbořit to během jednoho tréninku nemá cenu. Sestava zůstane stejná," řekl Růžička novinářům po sobotním tréninku v Britannia Centre. Důvodem byl fakt, že hráči se stejně na ledě nevěnovali pilování souhry. "Jen jsme měli střelbu," uvedl kouč.

Minimálně na začátku duelu tak bude Jaromír Jágr nastupovat v prvním útoku s Petrem Čajánkem a Romanem Červenkou, v druhé formaci vedené Tomášem Plekancem budou hrát Patrik Eliáš a Martin Havlát. "Během zápasu ale mohou změny přijít," řekl Růžička. Už proti Lotyšsku například stáhl ze hry Havláta a na jeho místo posunul Milana Michálka.

Česko bude proti Rusku bojovat o prvenství ve skupině a o přímý postup do čtvrtfinále. K tomu, aby se vyhnulo osmifinálovému duelu, potřebuje získat alespoň bod. Růžička si je vědom, že jeho svěřence čeká ve Vancouveru nejtěžší soupeř, význam zápasu proti světovým šampionům z předešlých dvou let ale na druhou stranu nepřeceňuje.

"Další zápasy přijdou a ty budou důležitější. Jít do další fáze z prvního místa je pro nás obrovská šance. Na druhou stranu víme, že Rusko minulý zápas proti Slovensku prohrálo, takže udělá vše pro to, aby teď uspělo. My se o to pokusíme taky," dodal Růžička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.