ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Čeští hokejisté poprvé vyjeli na olympijský led

Velikost textu:

Vancouver - Hokejová reprezentace má za sebou úvodní trénink na olympijských hrách ve Vancouveru. Po ledě arény Canada Hockey Place se však v pátek prohánělo jen sedm hráčů působících v Evropě a pokyny jim udělovala trojice trenérů. Ostatní se k týmu připojí v dalších dnech, kompletní by mělo být mužstvo až na závěrečné přípravě před úvodním zápasem proti Slovensku v úterý 16. února. Bližší informace najdete na webovém speciálu ČT zoh.cz.

Trénink českých hokejistů na olympijském stadionu Canada Hockey Place
Trénink českých hokejistů na olympijském stadionu Canada Hockey Place
Otevřít galerii
 • Trénink českých hokejistů na olympijském stadionu Canada Hockey Place autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink českých hokejistů na olympijském ledě ve Vancouveru autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Brankář Jakub Štěpánek čelil střelám šesti hráčů v čele s hlavní hvězdou mužstva a vlajkonošem české výpravy Jaromírem Jágrem. "Mám toho dost. V šesti lidech to není žádný med. A hlavně jsme unavení po cestě, k tomu velký posun. Je to ale potřeba," řekl novinářům útočník Roman Červenka.

Hokejisté do Vancouveru přiletěli ve čtvrtek pozdě večer místního času a na led se vydali druhý den v poledne. Základním cílem zhruba hodinového tréninku bylo, aby si hráči zabruslili a rozhýbali nohy. "Byl to lehčí trénink, aby se vybruslili a trochu se do toho dostali," řekl kouč Vladimír Růžička.

Žádný tvrdý dril se svými asistenty nenaplánoval i proto, že vybraní hráči patří v klubech české extraligy a KHL k hodně vytíženým. "Takže je dobře, že si dva tři dny orazí," uvedl Růžička.

Prostředí v domácí aréně Vancouveru Canucks si hokejisté pochvalovali. Šatna je velká, nedaleko od ledu a hlavně kousek od olympijské vesnice. I proto několik z nich šlo na trénink pěšky. "Při tréninku jsem měl dost času si halu prohlédnout, to je pravda. Hlavní ale je, abychom tu dobře hráli a dařilo se nám tady," usmál se Růžička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.