ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Pabiška nemá po Šlégrově zákroku poraněnou páteř

Velikost textu:
aktualizováno 3. 2. 2010 19:40

Mladá Boleslav - Hokejový útočník Lukáš Pabiška z Mladé Boleslavi nemá po zákroku litvínovského Jiřího Šlégra v úterním utkání extraligy poraněnou páteř. Potvrdila to vyšetření ve Vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích, kam byl pětadvacetiletý Pabiška krátce po zranění letecky převezen. Potvrdily se tak neoficiální zprávy, které vedení klubu sdělilo už bezprostředně po utkání. Třetí nejproduktivnější hráč středočeského klubu má ale silné pohmožděniny a až v průběhu dneška se má rozhodnout, zda bude propuštěn do domácího léčení.

Lukáš Pabiška
Lukáš Pabiška
Otevřít galerii
 • Lukáš Pabiška zdroj: bkboleslav.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jiří Šlégr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/125/12461.jpg?1205321402

Šlégr fauloval mladoboleslavskou oporu v páté minutě v rohu kluziště za litvínovskou brankou a Pabiška po jeho zákroku narazil nekontrolovatelně hlavou na mantinel. Se zafixovaným krkem pak opustil led na nosítkách, ale pokynutím ruky dal fanouškům znamení, že se necítí být ve vážném stavu. Kvůli podezření na zlomeninu krční nebo hrudní páteře byl ale vrtulníkem převezen do Střešovic, aby se v případě nutnosti mohl podrobit operaci.

Šlégr se za svůj zákrok omluvil

Utkání skončilo nejen pro Pabišku, ale i pro Šlégra, který dostal trest ve hře a automaticky má zastavenou činnost na další utkání. Šlégr, který nastoupil teprve ke druhému zápasu po čtyřměsíční zdravotní přestávce způsobené problémy se zády, bude nyní čekat také na verdikt disciplinární komise Asociace profesionálních klubů.

Osmatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana, mistr světa z Vídně z roku 2005 a vítěz Stanleyova poháru s Detroitem následku svého zákroku litoval a hned na ledě se Pabiškovi omluvil.

přehrát video
Reakce Lukáše Pabišky
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.