ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Sparta a Zlín zaplatí za rvačku 100 tisíc, tři hráči dostali trest

Velikost textu:
aktualizováno 2. 2. 2010 12:40

Praha - Pokutu 100 000 korun zaplatí Sparta a Zlín za hromadnou bitku hokejistů v nedělním vzájemném extraligovém utkání. Disciplinární komise dnes rovněž potrestala tři aktéry rvačky. Zlínský obránce Jiří Kučný si nezahraje ve čtyřech utkáních a jeho spoluhráč Jan Švrček ve dvou. Sparťan René Vydarený nesmí nastoupit v dnešním zápase v Karlových Varech. Kluby se proti rozhodnutí disciplinární komise mohou odvolat.

Bitka v zápase Zlín - Sparta
Bitka v zápase Zlín - Sparta
Otevřít galerii
 • Bitka v zápase Zlín - Sparta autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jiří Kučný autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zlín se nejprve pokusil se Spartou dohodnout, aby ani jeden klub podnět k disciplinárnímu řízení nepodával, Pražané však nesouhlasili. Sparta si stěžovala zejména na Kučného, jenž pěstí "knokautoval" kapitána hostů Davida Výborného po ukončení bitky. Zlínský hokejista, který dostal trest ve hře, už si kvůli čtyřzápasovému distancu před olympijskou pauzou v extralize nezahraje.

Švrček byl potrestán za zákrok do oblasti hlavy a krku, kterého se dopustil v 16. minutě proti Janu Hanzlíkovi. Vydarený dostal trest za zákrok na Pavla Kubiše ve 45. minutě.

Sparta již dnes oznámila, že se proti rozhodnutí neodvolá. Zlín své stanovisko zveřejní až ve středu. "Vydáme oficiální prohlášení. Potřebujeme čas. Dnes hrajeme s Plzní, na což se nyní soustředíme. Navíc si myslíme, že je jedno, jestli tak učiníme dnes nebo zítra," řekl generální manažer Miroslav Michalovský.

Bříza: Hráč musí vědět, že když někoho zraní, zaplatí za to

Jeho sparťanský protějšek Petr Bříza uvedl, že Pražané verdikt respektují a oceňují, že padl rychle. Ukázalo se však podle něj, že extraliga má nedostatky v metodice trestání, která prakticky chybí. "Budeme proto iniciovat, aby v létě metodika vznikla. Aby všichni věděli, že za ten a ten faul je takový a takový postih. Bylo by to vodítko pro disciplinární komisi i pro všechny ostatní. Zamezilo by se spekulacím," řekl Bříza.

Do pravidel by se podle zástupců Sparty měla přenést i osobní odpovědnost hráčů za fauly a jejich následky, včetně finančních trestů. Momentálně je praxe taková, že za prohřešky hokejistů jsou pokutovány oficiálně kluby. "Podobný systém mají v Německu nebo v NHL. Hráč má odpovědnost a musí vědět, že když někoho na ledě zraní, zaplatí za to," uvedl Bříza.

Nedělní zápas vyhrál Zlín 4:1 a rozhodčí v něm rozdali rekordních 439 trestných minut. Po sérii bitek skončil duel předčasně celkem pro 14 hokejistů, trest do konce utkání dostalo po sedmi hráčích z obou týmů.

Petr Bříza
Petr Bříza
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.