ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Eliášův stav není vážný, čeká ho ale pauza

Velikost textu:
aktualizováno 17. 1. 2010 21:26

Denver/New Jersey (USA) - Vyšetření hokejisty Patrika Eliáše, který po zákroku soupeře nedohrál sobotní zápas NHL s domácím Coloradem, neprokázalo v nemocnici v Denveru vážné zranění hlavy či krku. Kapitán českého olympijského výběru po návratu z kliniky odletěl s týmem zpět do New Jersey, kde se podrobí ještě dalším zdravotním testům. "Ten zákrok byl dost tvrdý, myslím, že něco takového do sportu nepatří," uvedl Eliáš.

Čeští hokejoví reprezentanti Patrik Eliáš a Jaromír Jágr
Čeští hokejoví reprezentanti Patrik Eliáš a Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Čeští hokejoví reprezentanti Patrik Eliáš a Jaromír Jágr autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/839/83811.jpg?1241282241
 • Hokejista Patrik Eliáš autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1262/126105.jpg?1259224854

Střet s Ryanem Wilsonem, který jej tvrdě atakoval u mantinelu, si moc nepamatuje. "Ale vím, že když mě vedli kabinou Colorada, tak tam byl Milan Hejduk a ptal se mě, jestli jsem v pořádku. Je pro mě teď nejdůležitější, že vyšetření žádná vážná zranění nepotvrdila," řekl dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.

Třiatřicetiletý útočník doufá, že bude brzy zdravotně fit. "Věřím, že otřesená hlava a ztuhlý krk budou za pár dní v pořádku, brzo se budu moci vrátit k týmu a především se dobře připravit na olympiádu ve Vancouveru," uvedl Eliáš.


Eliáš se stal v druhé třetině obětí zákroku Ryana Wilsona. Domácí obránce trefil rozjetého českého hokejistu při pokusu o bodyček ramenem do brady, načež Eliáš zůstal bezvládně ležet na ledě. Podle některých informací byl chvíli i v bezvědomí. Po zhruba pětiminutovém ošetření byl odnesen na nosítkách do útrob arény. 

"Rentgen krku v hale nic neprokázal, z preventivních důvodů jsme ale jeli do nemocnice na vyšetření CT. A všechno je v pořádku," konstatoval generální manažer Devils Lou Lamoriello poté, co se i s hráčem vrátil sanitkou z nemocnice k autobusu týmu. K Eliášovi ale novináře nepustil.

Patrik Eliáš s hráči New Jersey
Patrik Eliáš s hráči New Jersey
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.