ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Havířovští fanoušci dali hokejovému klubu poslední sbohem

Velikost textu:
aktualizováno 13. 1. 2010 19:40

Havířov - Místo hokejového souboje s Chomutovem žilo okolí havířovského stadionu netradičním ceremoniálem. Zapálením svíček na smutečním věnci několik desítek hokejových fanoušků symbolicky uctilo památku havířovského prvoligového celku, který v pátek kvůli insolvenci odstoupil z rozehrané soutěže. Poklidné rozlučky se odhadem zúčastnilo zhruba 130 příznivců.

Symbolické rozloučení s havířovským hokejem
Symbolické rozloučení s havířovským hokejem
Otevřít galerii
 • Symbolické rozloučení s havířovským hokejem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1359/135816.jpg?1263407663
 • Havířovští fanoušci se rozloučili s prvoligovým hokejem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1359/135814.jpg?1263407480

Několik desítek fanoušků si dalo v 17 hodin sraz před havířovským magistrátem, kde zapálili svíčky na smutečním věnci a v doprovodu policie a strážníků se za skandování vydali na pochod k zimnímu stadionu. Před ním zapálili další svíčky, odpálili několik rachejtlí a po krátkém proslovu se dav rozešel.

Fanoušci by neměli truchlit dlouho. Havířov, který ještě v úvodu tisíciletí hrál dokonce nejvyšší soutěž, prý z mapy mužského hokeje mizí jen dočasně. "Příští sezonu bychom měli a chceme začít ve druhé hokejové lize. Dle řádů jsme po odstoupení považováni za sestupujícího, zpátky se tedy nemusíme škrábat od nejnižší soutěže. Věříme, že od nové sezony fanoušci na mužský hokej budou v Havířově opět chodit," uvedl prezident klubu Ivo Peštuka.

přehrát video
Fanoušci se loučili s havířovským hokejem

Hokejisté doplatili na milionové dluhy servisní organizace Havířovská hokejová společnost, která se o chod prvoligového týmu starala. Vinou dlouhodobě špatného hospodaření se dostala do platební neschopnosti, věřitelé na ni podali insolvenční návrh u Krajského soudu v Ostravě, který by ji měl v nejbližší době poslat do konkurzu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.