ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Litvínovský Vopat nesmí hrát dva zápasy

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník Roman Vopat bude ve dvou zápasech chybět v sestavě Litvínova. Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) jej potrestala za vyprovokování šarvátky v nedělním zápase proti Kladnu, kdy se popral s brankářem Miroslavem Kopřivou. Disciplinárka řešila i případnou sankci pro Kopřivu, který v utkání dostal stejně jako Vopat trest ve hře znamenající automaticky zákaz startu v nejbližším utkání.

Radost hráčů Litvínova
Radost hráčů Litvínova
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Litvínova autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Kovář z Plzně (vlevo) a Jan Peterek z Třince autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Došli jsme k závěru, že pravidly stanovené zastavení činnosti na jedno utkání je dostačující," uvedl ředitel APK LH Stanislav Šulc. Vopat dostal dvojnásobný trest oproti Kopřivovi proto, že byl iniciátorem šarvátky.

Trest za prohřešek v nedělním zápase 39. kola dnes dostal i plzeňský útočník Jan Kovář, na jehož zákrok na Jakuba Langhammera si stěžovala Sparta. Pražský centr po úderu do obličeje utrpěl tržnou ránu na nose a musel ze hry odstoupit. Podle disciplinární komise se sice nejednalo o faul loktem, jak tvrdili zástupci Sparty, ale o zásah do oblasti hlavy a krku, navíc se zraněním. Rozhodčí Martin Homola a Jan Hribik Kováře za faul ani nevyloučili.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.