Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
sobota 15. prosince 2018 Radana / Radan

Fotbalisté Toga pod palbou, dva jsou zranění

Velikost textu:

Luanda (Angola) - Na tožskou fotbalovou reprezentaci střílel během cesty na africký šampionát do Angoly neznámý útočník ze samopalu. Řidič autobusu byl usmrcen a minimálně dalších pět členů posádky bylo postřeleno. Podle agentury AP se jedná o hráče Obilaleho Kossiho a Serge Akakpoa, dva týmové lékaře a novináře. Podle rozhlasové stanice RMC by měl být zraněn i záložník Serge Gakpe. V autobusu jela i největší tožská hvězda Emmanuel Adebayor. Kanonýr Manchesteru City podle BBC vyvázl bez zranění.

Emanuel Adebayor
Emanuel Adebayor
Otevřít galerii
 • Emanuel Adebayor autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Samopal zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Togo nyní zvažuje svou účast na turnaji, který začíná v neděli. Na turnaji patří do skupiny B spolu s Pobřežím slonoviny, Burkinou Faso a Ghanou, s níž má v pondělí hrát svůj první zápas. 

K útoku došlo v angolském okresu Cabinda, kudy tožský výběr cestoval na mistrovství Afriky ze soustředění v Kongu. První informace hovoří o pokusu o loupežné přepadení. "Řidič autobusu byl na místě zabit, dva členové týmu a dva lékaři byli zraněni," řekl mluvčí tožského ministerstva sportu.

Romao: Zraněných je více

Zranění jsou údajně vážná. "Několik hráčů je na tom hodně špatně. Ten chlap byl po zuby ozbrojený a střílel na nás jak na psy. Dvacet minut jsme byli skrčení pod sedadly a báli se o život," prohlásil útočník Thomas Dossevi. 

Podle dalšího hráče Alaixyse Romaoa je zraněných ještě více. "Pokud vím, tak kulka zasáhla sedm lidí. Řidiče, doktora, člena výpravy, asistenta trenéra, trenéra brankářů a dva hráče," uvedl Romao.

Trenér Toga Claude Leroy hned po incidentu uvedl, že s vedením výpravy zváží, zda ze šampionátu neodstoupí. "Budeme se o tom bavit. Fotbal je jen hra. Tohle je ale vážné a bezpečnost není zaručena. Tyhle místní útoky jsou velmi nebezpečné," řekl francouzský kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.