ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Praha možná opět zažije NHL, tentokrát pod širým nebem

Velikost textu:

Praha - V Praze by se v příštím roce mohl opět uskutečnit zápas zámořské NHL. Na rozdíl od loňského roku, kdy se v O2 Areně utkaly týmy New Yorku Rangers a Tampy Bay, by se však tentokrát nehrálo v multifunkční libeňské hale, ale pod širým nebem. Alespoň takovou vizi má Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která v roce 2008 do české metropole kanadsko-americkou soutěž "přivezla" a se zástupci NHL nyní jedná o další spolupráci.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning
New York Rangers - Tampa Bay Lightning
Otevřít galerii
 • New York Rangers - Tampa Bay Lightning autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/449/44897.jpg?1223295651
 • Hokejisté Tampa Bay Lightning autor: ČT24, zdroj: daylife.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/436/43586.jpg?1222688371

Zástupci české společnosti odeslali svůj návrh do zámoří a nyní čekají na reakci druhé strany. "Sdělili nám, že myšlenka i nabídka je zajímavá a překvapivá. NHL o ní teď jedná," řekl mluvčí České sportovní Karel Tejkal.

Černošek přiznal, že jej zápasy pod širým nebem v zámoří upoutaly. "Vloni se hrálo v Buffalu, přišlo 75 tisíc lidí. Hrálo se za nestandardních podmínek, sněžilo a hráči na střídačkách byli zasypaní sněhem. To mi připadá zajímavé, protože když už mám získat z firem větší peníze, musím přijít s něčím novým," podotkl Černošek.


Představitelé České sportovní momentálně na projektu intenzivně nepracují, čekají na odpověď ze zámoří. Lokalitu, kde by se případně hrálo, už ale mají: fotbalový stadion Slavie v Edenu. "Myslíme si, že je to jediný stadion, na kterém by to šlo. Mohl by se použít americký model. Jednat ale začneme až poté, co NHL řekne ano," uvedl Tejkal.

Podle zámořských médií by se v příštím roce v Evropě mohlo na úvod kanadsko-americké soutěže představit až šest klubů. Mělo by jít o Columbus, Boston, Minnesotu, San Jose, Phoenix a Carolinu. Předpokládá se, že hrát se bude opět ve Stockholmu a v Helsinkách, další města nejsou známa.

Stadion v Edenu
Stadion v Edenu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.