ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

V Hradci Králové by se mohla hrát KHL, rozhodne se brzy

Velikost textu:

Hradec Králové - Kontinentální hokejová liga by se mohla hrát v Hradci Králové. Zástupci soutěže projevili zájem vybudovat na východě Čech klub, který by byl v budoucnosti součástí nejkvalitnější ligy v Evropě. O svém záměru již jednali s představiteli města. Informoval o tom Deník. "Máte unikátní možnost začlenit se mezi celosvětově známá města. Naším záměrem je také finančně podpořit váš ligový klub, se kterým budeme spolupracovat," stálo mimo jiné v dopise Sergeje Zajeva a bývalého vynikajícího útočníka Otakara Janeckého.

Hradec Králové
Hradec Králové
Otevřít galerii
 • Hradec Králové autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40354.jpg?1221069208

Podle náměstka primátora Martina Soukupa by se v Hradci Králové mohla KHL hrát již v příští sezoně. "Pro Hradec se (zástupci KHL) rozhodli kvůli umístění na dálniční síti nedaleko od Prahy a také kvůli zrekonstruovanému stadionu, který jim vyhovuje," uvedl Soukup. Podle něj by se v hradeckém stadionu musely pouze vybudovat nové šatny, což je stejně v plánu.

Další jednání mezi zástupci města a KHL by se mělo konat v příštích dnech. Hradečtí představitelé se do Moskvy chystají ještě tento týden. 

V minulosti se ve spojitosti s českým týmem v KHL mluvilo o extraligových Karlových Varech. Zástupci západočeského klubu však v březnu celý projekt zastavili s tím, že se k němu v budoucnosti již vracet nebudou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.