ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Čeští hokejisté chtějí i bez hvězd zkazit Slovákům oslavy

Velikost textu:

Praha - Česká hokejová reprezentace dnes v Košicích nastoupí proti Slovensku bez největších hvězd. Ty se představí až na následném turnaji Channel One Cup v Praze a v Moskvě. Přesto se chce pokusit zkazit domácímu týmu oslavu 80. výročí organizovaného hokeje na Slovensku. Národní mužstvo se sedmi nováčky a většinou hráčů, kteří mají na kontě jen několik startů v reprezentaci, však bude mít hodně těžkou úlohu. Kouč soupeře Ján Filc totiž sestavil prakticky nejsilnější možný tým z hráčů působících v Evropě. K dispozici bude mít i největší hvězdu Žigmunda Pálffyho.

Slovenská hokejová reprezentace
Slovenská hokejová reprezentace
Otevřít galerii
 • Slovenská hokejová reprezentace zdroj: etrend.sk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Asistent trenéra národního týmu Josef Jandač a jeho svěřenci autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Věřím, že hráči podají dobrý výkon a že kluci, kteří dostanou šanci, i když jen na krátký čas, tak v národním týmu odevzdají všechno," řekl asistent trenéra Josef Jandač, jenž reprezentaci v Košicích povede společně s Ondřejem Weissmannem. Hlavní kouč Vladimír Růžička zůstane v Praze, kde se v úterý sejde hlavní tým pro třetí turnaj seriálu Euro Hockey Tour.

Jandač si dobře uvědomuje, že Slováci berou nadcházející vzájemný zápas hodně prestižně. A díky oslavám mu přikládají i velký význam, což dokázali nominací. Opakuje se tak situace z listopadu loňského roku, kdy se Česko utkalo se Slovenskem v Praze v rámci oslav sta let českého hokeje. Tehdy naopak postavil silný tým Růžička a Slováci přijeli s nezkušeným výběrem.

přehrát video
Reakce útočníka Jana Marka

"Situace je opravdu hodně podobná. Tehdy byl výsledek jednoznačný pro nás. Já doufám, že nám to Slováci nevrátí," přiznal Jandač. Před třinácti měsíci vyhráli čeští reprezentanti 7:0, poslední třetinu přitom odehráli jen na půl plynu. "Slováci určitě budou chtít, aby oslavy byly důstojné a uspěli. Třeba ale naši kluci budou mít větší motivaci než Slováci u nás. Pokud nebudou z premiéry nervózní, tak hráči jsou to slušní na to, abychom byli důstojným soupeřem a odehráli jsme kvalitní utkání," dodal Jandač.

Brankáři a Krstev se připojí i ke druhému týmu

Čeští reprezentanti se sešli v pondělí vpodvečer v pražské O2 Areně, kdy je čekal první a také poslední společný trénink. Premiérového startu v dresu národního týmu by se měli dočkat obránci Lukáš Derner, Martin Lučka, Jiří Drtina, Jan Kolář a útočníci Jakub Černý, Lukáš Kašpar a Michal Birner. Nejzkušenějším hráčem výběru je Jan Marek, jenž byl v minulé sezoně nejlepším reprezentačním střelcem a na svém kontě má 76 startů za národní tým. Momentálně se však teprve dostává do ideální formy po zranění ze začátku sezony.

Brankářská dvojice Jakub Štěpánek, Marek Schwarz a bek Angel Krstev by jako jediní měli v tomto týdnu absolvovat obě reprezentační akce. Po návratu ze Slovenska se tak připojí k druhému mužstvu a budou hrát i na turnaji EHT.

Utkání Slovensko - ČR
Utkání Slovensko - ČR
Více fotek
 • Utkání Slovensko - ČR autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/779/77813.jpg
 • Jakub Štěpánek autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/806/80532.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.