ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Růžička nominoval dva týmy, vrací se i Jágr

Velikost textu:
aktualizováno 7. 12. 2009 19:39

Praha - Trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička nominoval na přípravný duel na Slovensku a následný turnaj Channel One Cup dva týmy. Obou akcí se zúčastní pouze brankáři Marek Schwarz, Jakub Štěpánek a obránce Angel Krstev. V týmu pro zápas v Košicích je osm nováčků. V hlavním kádru pro třetí díl seriálu Euro Hockey Tour, který Česko začne soubojem s Finskem v Praze, nechybí podle očekávání Jaromír Jágr.

Vladimír Růžička a čeští hokejisté
Vladimír Růžička a čeští hokejisté
Otevřít galerii
 • Vladimír Růžička a čeští hokejisté autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/822/82190.jpg?1240585028
 • Jaromír Jágr autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/802/80149.jpg?1239797684

Růžička se podle předpokladů rozhodl sestavit na obě akce různé týmy. Zkušenější výběr v čele s Jágrem se představí na klání EHT, mezinárodně výrazně nezkušenější celek poté odehraje zápas v Košicích, který bude součástí oslav 80. výročí založení hokeje na Slovensku. Obě mužstva budou mít i oddělený sraz. První tým se sejde v Praze v pondělí 14. prosince, druhý o den později.

Do Košic odletí nováčci Lukáš Derner, Martin Lučka, Jiří Drtina, Jan Kolář II., Jakub Černý, Lukáš Kašpar, Tomáš Plíhal a Michal Birner. Další hráči mají poté na kontě jen několik startů za seniorský národní tým. Výjimkou je vedle Krsteva jen útočník Jan Marek, jenž odehrál v reprezentaci 76 zápasů a v minulé sezoně byl nejlepším střelcem mužstva. Opora Magnitogorsku se však momentálně dostává do formy po dlouhé zdravotní pauze.

přehrát video
Kouč Růžička odkryl nominace

Ve výběru pro EHT figuruje dvanáct hráčů, kteří odehráli turnaj v Karlových Varech i následnou Karjalu. Poprvé v sezoně obléknou dres národního týmu Jaromír Jágr, Petr Čajánek, Jaroslav Hlinka, Zbyněk Irgl a Filip Novák. Jen šest hráčů poté hraje v české extralize.

První reprezentační tým se sejde v Praze v pondělí 14. prosince, druhý o den později, kdy se již uskuteční zápas Slovensko-Česko v Košicích. Třetí díl EHT zahájí reprezentace ve čtvrtek 17. prosince v pražské O2 Areně proti Finsku, v pátek se poté hráči přesunou do Moskvy, kde se o víkendu utkají se Švédskem a Ruskem.

Nominace:

Přípravné utkání na Slovensku:

Brankáři: Marek Schwarz (Mladá Boleslav), Jakub Štěpánek (Vítkovice), obránci: Lukáš Derner, Jiří Hunkes (oba Liberec), Martin Lučka (Zlín), Josef Hrabal (Třinec), Jiří Drtina (Slavia Praha), Michal Gulaši (Sparta Praha), Jan Kolář II. (Pardubice), Angel Krstev (Nižnij Novgorod/KHL), útočníci: Jakub Černý, František Lukeš (oba Litvínov), Martin Růžička, Lukáš Květoň (oba Třinec), Tomáš Plíhal, Michal Birner (oba TPS Turku/Fin.), Tomáš Kůrka (Slavia Praha), Petr Vampola (Plzeň), Jakub Langhammer (Sparta Praha), Marek Kvapil (Vítkovice), Jan Marek (Magnitogorsk/KHL), Lukáš Kašpar (Oulu/Fin.).

Turnaj Channel One Cup v Moskvě a v Praze:

Brankáři: Marek Schwarz (Mladá Boleslav), Jakub Štěpánek (Vítkovice), obránci: Ondřej Němec (Karlovy Vary), Vladimír Sičák (Vítkovice), Filip Novák (Balašicha/KHL), Karel Rachůnek (Dynamo Moskva/KHL), Miroslav Blaťák (Ufa/KHL), Petr Čáslava (Timra/Švéd.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), útočníci: Jiří Novotný, Jan Bulis (oba Mytišči/KHL), Jakub Klepiš, Jaromír Jágr (oba Omsk/KHL), Zbyněk Irgl, Josef Vašíček (oba Jaroslavl/KHL), Roman Červenka (Slavia Praha), Petr Hubáček (Vítkovice), Petr Čajánek (Petrohrad/KHL), Jiří Hudler (Dynamo Moskva), Jaroslav Bednář (Nižnij Novgorod/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Jaroslav Hlinka (Linköping/Švéd.).

Čeští hokejisté
Čeští hokejisté
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.