ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Kometu Brno povedou Jeřábek, Lubina a Trličík

Velikost textu:
aktualizováno 30. 11. 2009 20:00

Brno - Hokejisty extraligové Komety Brno povede v roli hlavního trenéra padesátiletý Vladimír Jeřábek a jeho asistenty budou Ladislav Lubina a stávající asistent Mojmír Trličík. Minulou středu odstoupil od vedení posledního týmu extraligy na vlastní žádost Pavel Pazourek. Kometa Brno má v extraligové tabulce ztrátu 12 bodů na předposlední Kladno.

Vladimír Jeřábek
Vladimír Jeřábek
Otevřít galerii
 • Vladimír Jeřábek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/773/77222.jpg?1238599119

"Možností na výběr jsme měli více, ale jsem přesvědčen, že tahle trojice je pro Kometu nejlepší volbou," uvedl majitel Komety Brno Libor Zábranský, který právě s Lubinou hrával. O Jeřábka, který vedl v extralize Litvínov a Vsetín, se Kometa zajímala před měsícem. Tehdy jej prvoligové Vrchlabí nechtělo uvolnit. V minulém týdnu ale ve Vrchlabí kvůli špatným výsledkům skončil.

Lubina skončil jako asistent v Pardubicích loni v létě, když způsobil tragickou dopravní nehodu u Hradce Králové, po níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence.

"Měli jsme své představy, noví trenéři je splňují. Oba byli volní, na nabídku kývli," dodal sportovní manažer Komety Jaroslav Medlík. V úterý nová trenérská sestava již povede první trénink. Případné hráčské změny už budou podle Medlíka v kompetenci nových trenérů. Vedení Komety je spokojeno s výkony Lhotského, Sedláka a Polodny, kteří nastupují za extraligový tým v rámci střídavých startů.

Do Brna přichází čtvrtý trenér

Kometa, která v minulé sezoně prohrála ve finále první ligy s Ústím nad Labem, ale odkoupila extraligovou licenci od Znojma, bude mít v této sezoně na lavičce už čtvrtého hlavního trenéra. U týmu zůstal po postupu o soutěž výše Vladimír Kýhos, který ale byl už po čtvrtém kole odvolán a nahradil jej Pavel Pazourek. Rošády se navíc netýkaly jen hlavních koučů. Na konci října nejdříve odstoupil z postu asistenta Václav Baďouček, k Pazourkovi po pár dnech přišel jako nový asistent Mojmír Trličík.

Uplynulou středu pak následovalo odstoupení Pazourka, který chtěl podle svých slov dát týmu po neuspokojivých výsledcích nový impulz. V zápasech v Litvínově a proti Spartě, v kterých Kometa nebodovala, vedl tým dočasně Trličík, společně s ním byl na lavičce i Zábranský.

Ladislav Lubina
Ladislav Lubina
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.