ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

David Krejčí se po prasečí chřipce vrátil k tréninku

Velikost textu:

Wilmington (USA) - Český hokejový útočník David Krejčí už je po onemocnění prasečí chřipkou v pořádku a v pondělí se poprvé znovu zapojil do tréninku Bostonu. Mladý centr vynechal pouze dva zápasy Bruins a byl izolován od zbytku týmu, aby se nemoc, diagnostikovaná v minulém týdnu, nemohla šířit na další hráče. Z brzkého návratu na led měl hráč nepokrytou radost.

David Krejčí
David Krejčí
Otevřít galerii
 • David Krejčí autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/771/77097.jpg?1238563677
 • David Krejčí a hráči Bostonu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/819/81835.jpg?1240465623

"Cítil jsem se opravdu dobře. Bylo samozřejmě znát, že jsem pět dnů netrénoval, ale v úterý budu v pohodě," řekl po tréninku Krejčí serveru ESPN.com.

Naznačil tak, že by se mohl zapojit již do dnešního souboje Bostonu s Pittsburghem. "Posledních pár dnů jsem neměl ani horečku, jen mě trochu bolela hlava a cítil jsem se zesláblý. Už v neděli jsem se však cítil dobře, projel jsem se 20 minut na kole, a když jsem se ráno vzbudil, bylo vše v pořádku," popsal Krejčí.

Diagnózy se prý nijak neobával, neboť mu lékaři naznačili, že jako mladý profesionální sportovec by se měl s virem H1N1 vypořádat přibližně za pět dnů. "Když média popisují symptomy, zní to mnohem hůře," připustil Krejčí, který má zatím v této sezoně na kontě ze čtrnácti zápasů pět bodů za gól a čtyři asistence.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.