ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

EXKLUZIVNĚ NA WEBU ČT24: Češi na Karjale proti Švédsku

Velikost textu:

Jönköping - V nepříliš oblíbeném Jönköpingu dnes vstoupí hokejová reprezentace do turnaje Karjala, druhého dílu seriálu Euro Hockey Tour. Hlavním dějištěm akce jsou tradičně Helsinky, ale čeští hráči absolvují svůj zahajovací zápas ve Švédsku. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky budou myslet hlavně na poslední vzájemný zápas se Švédy, nad nimiž v září v Karlových Varech vyhráli 5:2. I díky tomu ovládli celé České hokejové hry a ukončili téměř sedmileté čekání na triumf v turnaji seriálu EHT. Duel českého národního týmu se Švédskem můžete sledovat v přímém přenosu od 19:25 exkluzivně na zpravodajském webu ČT24 a také na serveru hokejživě.cz. Přímo z místa budou utkání komentovat Robert Záruba a Josef Zajíc.

Utkání Švédsko - Česko
Utkání Švédsko - Česko
Otevřít galerii
 • Utkání Švédsko - Česko autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/850/84904.jpg?1241722472
 • Vladimír Růžička a čeští hokejisté autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

I díky vcelku jednoznačné výhře nad Švédskem na západě Čech ale Růžička předpokládá, že se trenér soupeře Bengt-Ake Gustafsson pokusí český tým překvapit. "Asi můžeme čekat něco nového. Švédi a speciálně Gustafsson se vždy snaží něco vymyslet. My ale nic měnit nechceme, budeme hrát to, co nám vyhovovalo," uvedl Růžička.


Na rozdíl od předešlé sezony tak nebudou čeští hráči tolik napadat. "Stojí to hodně sil. Zápasy jsou navíc rychle po sobě a pak dostanete jeden gól, na mužstvo to padne," řekl Růžička, jenž na tréninku intenzivně nabádal reprezentanty k aktivní hře ve středním pásmu. "V Karlových Varech to rozhodovalo," dodal.

Reprezentační trenér Vladimír Růžička pak musel udělat na každé pozici jednu změnu v nominaci. Ze zdravotních důvodů se omluvili brankář Jakub Štěpánek, obránce Vladimír Sičák a útočník Jakub Klepiš, které nahradí Marek Schwarz, Angel Krstev a Marek Kvapil. Zajímavé je obsazení brankářských postů.

přehrát video
Hokejisté se chystají na Švédy

Místo Štěpánka zaskočí jeho vrstevník Marek Schwarz z Mladé Boleslavi. Ten má šanci, že si po účastech v juniorských výběrech poprvé zachytá za reprezentační A-tým. Karlovarský gólman Lukáš Mensator, který by se tak měl ujmout role jedničky, si po odmlce zachytal v nedělním extraligovém duelu proti Litvínovu a vychytal svému týmu vítězství. Po včerejším tréninku kouč potvrdil, že do branky ve čtvrtek nastoupí právě on.

Utkání v Jönköpingu by mělo být ve znamení návratu útočníka Petera Forsberga do švédské reprezentace. Šestatřicetiletá legenda se pokouší po vleklých zraněních o návrat do velkého hokeje. V této sezoně zatím ale Forsberg odehrál jen tři zápasy za MODO. Člen takzvaného Triple Gold Clubu za triumfy na olympiádě, mistrovství světa i ve Stanley Cupu se bude do hry spíše dostávat.

Předpokládaná sestava ČR:

Mensator - Rachůnek, Melichar, Němec, Blaťák, Kutlák, Mojžíš, Krstev, Čutta - Kumstát, Hudler, Bulis - Bednář, Červenka, Rolinek - Brendl, Vašíček, Hubáček - Kůrka, Novotný, Kvapil - Lukeš.

Česko - Švédsko
Česko - Švédsko
Více fotek
 • Česko - Švédsko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1094/109311.jpg
 • Vladimír Růžička s českými hokejisty autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1084/108375.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.