ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Hokejisté se sešli před turnajem Karjala

Velikost textu:
aktualizováno 3. 11. 2009 19:47

Praha - S trojicí nových hráčů oproti původní nominaci dnes zahájila česká hokejová reprezentace přípravu na turnaj Karjala, druhý díl seriálu Euro Hockey Tour. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se ve Švédsku a ve Finsku budou snažit navázat na zářijové prvenství z Českých her v Karlových Varech. Národní tým se bude do středy připravovat v pražském Edenu, kde jej čekají tři tréninky. Ve čtvrtek poté odletí do Švédska, kde v Jönkopingu nastoupí proti domácí reprezentaci. V pátek se poté hokejisté přesunou do Helsinek, kde o víkendu nastoupí proti Finsku a Rusku.

Vladimír Růžička s českými hokejisty
Vladimír Růžička s českými hokejisty
Otevřít galerii
 • Vladimír Růžička s českými hokejisty autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink hokejové reprezentace autor: Jan Sokol, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Mojžíš autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Marek Schwarz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Věřím, že to bude stejně dobré. Ve Varech to bylo skvělé, teď se sešla téměř stejná parta, tak doufám, že se nám bude opět dařit," řekl novinářům útočník Josef Vašíček, jeden z 19 aktérů dva měsíce starého triumfu. Kouč Růžička se totiž rozhodl dát opět příležitost stejným hráčům. "Odehráli jsme slušný turnaj, podařilo se nám ho vyhrát, a proto jsme se rozhodli dát hráčům opět šanci. Nechci ten výsledek přeceňovat, ale myslím si, že to je celkem silný výběr," řekl Růžička.

Podle původního plánu se mělo na severu Evropy představit dokonce 20 hráčů, kteří startovali v nové KV Areně. V minulém týdnu však došlo ke čtyřem změnám. Růžičkovi se ze zdravotních důvodů omluvili brankář Jakub Štěpánek, obránce Vladimír Sičák, útočník Jakub Klepiš a následně z rodinných důvodů i náhradník Jan Hlaváč. Místo nich dostali pozvánku gólman Marek Schwarz, kterého čeká reprezentační premiéra, bek Angel Krstev a forvard Marek Kvapil. Následně se v tisku strhla menší "přestřelka" mezi reprezentačním asistentem Josefem Jandačem a trenérem Vítkovic Aloisem Hadamczikem, z jehož mužstva jsou dva omluvení hráči.

Růžička přihlédne k omluvenkám při nominaci na ZOH

"Je to těžké, nedá se s tím nic dělat. U některých hráčů se to dá akceptovat, u některých to akceptovat nemohu. Například u Vládi Sičáka to beru, mluvil jsem s ním," řekl Růžička na adresu vítkovického beka, jenž nastupoval v extralize se zlomeným prstem a pod injekcemi. "Něco jiného je hrát extraligu a něco jiného za národní mužstvo," poznamenal trenér českého týmu.

Přestože v konfliktu Jandač - Hadamczik stojí na straně svého asistenta, jenž obvinil klubového kouče, že nechce, aby jeho hráči reprezentovali, uvědomuje si Růžička, že klíčové je, aby hráči byli zdravotně fit. K omluvenkám ale bude přihlížet při stavbě týmů pro olympijské hry a mistrovství světa. "Jediné, co bych k tomu chtěl říci, je, ať když hráč nechce jet, tak ať to řekne a neschovává se za nic. Jsme dospělí," zdůraznil.

"Budeme se snažit vyhrát co nejvíce zápasů a pak uvidíme, jak to bude vypadat. V tréninku se chceme zaměřit na obranu středního pásma, přesilovky a oslabení," dodal Růžička.

Složení formací:

Mensator, Schwarz - Rachůnek, Melichar, Němec, Blaťák, Kutlák, Mojžíš, Krstev, Čutta - Kumstát, Hudler, Bulis - Bednář, Červenka, Rolinek - Brendl, Vašíček, Hubáček - Kůrka, Novotný, Kvapil - Lukeš.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.