ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hašek si kvůli zranění nezachytá několik týdnů

Velikost textu:

Pardubice – Pardubický gólman Dominik Hašek se v nedělním zápase hokejové extraligy proti Karlovým Varům nepříjemně zranil a kvůli nataženému úponu zadního stehenního svalu by mohl být mimo hru tři až šest týdnů, jak odhadl klubový lékař Jan Vanáč v dnešní tiskové zprávě klubu. Olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru musel odstoupit ve 14. minutě utkání za bezbrankového stavu. Eaton i bez něj nakonec na jihu Čech uspěl a vyhrál 4:1. V dalších utkáních již za Haška nastupoval náhradník Martin Růžička.

Dominik Hašek likviduje jednu ze střel
Dominik Hašek likviduje jednu ze střel
Otevřít galerii
 • Dominik Hašek likviduje jednu ze střel zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1102/110133.jpg?1252523927
 • Brankář Pardubic Dominik Hašek autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Už během nedělního zápasu byl Hašek převezen do pardubické nemocnice. Absolvoval ultrazvukové vyšetření a poté i magnetickou rezonanci. Výsledky potvrdily původní podezření na natažení svalového úponu a zároveň vyloučily jeho natržení nebo přetržení.

Čtyřiačtyřicetiletý brankář již začal s rehabilitací. "O tom, kdy se zapojí do přípravy a následně do zápasového režimu, rozhodnou zejména individuální pocity bolestivosti v místě zranění. Vzhledem k nadcházející reprezentační přestávce nejsou lékaři ani hráč v časovém tlaku a je dostatek prostoru na důsledné doléčení," uvádí se ve zprávě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.