ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Phoenix jde do rukou NHL

Velikost textu:

Phoenix (USA) - Hokejový klub Phoenix Coyotes pravděpodobně přejde do rukou NHL. Dosavadní majitel Jerry Moyes už odsouhlasil prodej zadluženého klubu, transakci musí ještě potvrdit soud. Zástupci NHL nyní budou hledat vhodného kupce tak, aby se nemuseli Kojoti stěhovat z Arizony. Moyesovi zástupci zdůvodnili přijetí nabídky tím, že už NHL platí náklady na chod týmu, na který je uvalen konkurz. O Phoenix vážně usiloval i kanadský miliardář Jim Balsillie, který chtěl celou organizaci přesunout do Hamiltonu. Jeho téměř dvojnásobnou nabídku oproti NHL však zamítl soud.

Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
Otevřít galerii
 • Zbyněk Michálek autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Phoenix Coyotes zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Teď je hlavním cílem dostat klub z konkurzu a najít vhodného majitele. Výsledkem dnešního jednání jsem potěšen," oznámil zástupce komisionáře NHL Bill Daly. Podle něj by mohl být obchod uzavřen do týdne. Již v pondělí se vedení NHL včetně šéfa Garyho Bettmana sešlo se skupinou Ice Edge, která chce udržet klub v Glendale. O klub se podle Dalyho zajímají i další nejmenovaní zájemci. 

Z odhadované částky 128 milionů dolarů za zadlužený klub se většina převede hlavnímu věřiteli, dalších 37 milionů dostane zpět NHL, která financuje chod klubu už od loňského podzimu. Moyes a bývalý kouč Wayne Gretzky dostanou částky mezi devíti a jedenácti miliony dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.