ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Hokejista Kůrka míří do Slavie

Velikost textu:

České Budějovice - Hokejový útočník Tomáš Kůrka odchází z Českých Budějovic do pražské Slavie. Výměnou za něj putuje na jih Čech Tomáš Micka. Reprezentant Kůrka je v současné extraligové sezoně nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic, od 14. kola však v sestavě mužstva chyběl. Oficiálně ze zdravotních důvodů, poté však vyšlo najevo, že skutečnou příčinou byla jednání o jeho výměně do jiného klubu.

Tomáš Kůrka
Tomáš Kůrka
Otevřít galerii
 • Tomáš Kůrka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Slavia Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40640.jpg?1221207367

"Důvodem odchodu osmadvacetiletého forvarda byl fakt, že v Českých Budějovicích již nadále působit nechtěl, což mělo výrazný vliv na atmosféru uvnitř týmu," uvedl jihočeský klub. Kůrkovi navíc 30. listopadu končila ve stávajícím působišti smlouva. Před sezonou totiž nechtěl souhlasit se snížením kontraktu a klub jej poslal na farmu do prvoligového Tábora. Obě strany se nakonec dohodly na kompromisu, jehož součástí bylo i zkrácení smlouvy.

Kůrka se ve Slavii představí už v pátek

"Druhým důvodem odchodu byla skutečnost, že v průběhu listopadu již žádná jiná výměna zřejmě nebyla možná," přiznali zástupci Českých Budějovic. O Kůrku se zajímaly i další extraligové celky, mezi nimiž údajně byly i Sparta nebo Liberec.

Zatímco Micka může v novém dresu nastoupit až v nedělním domácím zápase proti Plzni, neboť České Budějovice hrají utkání 16. kola již dnes na ledě Kladna, Kůrka se v novém působišti představí již v pátek, kdy Slavia zavítá do Litvínova.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.