ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Kůrka opouští České Budějovice

Velikost textu:

Praha - Tomáš Kůrka nebude pokračovat v Českých Budějovicích. Sedmadvacetiletý hokejový reprezentant chyběl v posledních dvou zápasech v sestavě Českých Budějovic, oficiálně ze zdravotních důvodů. Už v létě se Kůrka nedohodl s vedením na změnách ve smlouvě a klub ho odeslal do prvoligového Tábora. Do začátku sezony se ale osmadvacetiletý útočník vrátil a suverénně vedl klubové statistiky. Spory mezi Kůrkou a vedením ale podle všeho nekončí.

Hokejista Tomáš Kůrka
Hokejista Tomáš Kůrka
Otevřít galerii
 • Hokejista Tomáš Kůrka zdroj: hokejcb.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zápas České Budějovice - Sparta Praha zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Hledáme řešení, které bude vyhovovat všem stranám. S majitelem klubu jsme domluveni, že se sejdeme v pátek," uvedl dnes hráčův zástupce Jaromír Henyš. Ovšem podle informací České televize byl již z kádru vyřazen, tuto zprávu však nikdo oficiálně nepotvrdil. "Dohodli jsme se, že se k tomu nebude nikdo vyjadřovat. Nikdo z nás nechce, aby se opakovala situace, která byla před sezonou," uvedl Henyš.

V probíhající sezoně je Kůrka nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu, když ve 12 zápasech nasbíral stejný počet kanadských bodů za sedm branek a pět asistencí. Další však už v dresu Českých Budějovic podle všeho nepřidá.

přehrát video
Kůrka dává sbohem Mountfieldu

Problémy začaly Kůrkovi v létě

Do konfliktu s českobudějovickým vedením se Kůrka dostal již v létě, kdy nechtěl přistoupit na snížení platu. Klub jej následně poslal do první ligy, což hráč odmítl a později na úpravu kontraktu přistoupil.

O služby zkušeného útočníka, který má na kontě i 17 zápasů v NHL, se podle neoficiálních zpráv uchází několik českých klubů. Není však vyloučeno, že zamíří do zahraničí, například do Kontinentální ligy.

Tomáš Kůrka
Tomáš Kůrka
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.