ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Jágr váhá, zda v Omsku prodlouží smlouvu

Velikost textu:

Moskva - Česká hokejová hvězda Jaromír Jágr ještě váhá nad případným prodloužením smlouvy v Avangardu Omsk. Rozhodne se prý podle průběhu sezony. V zákulisí a v médiích se o prodloužení jeho lukrativního kontraktu o další rok, údajně za osm milionů dolarů, mluví skoro jako o hotové věci. Podle šéfa sibiřského klubu se ale má začít o nové Jágrově smlouvě jednat v prosinci či o něco dříve.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40304.jpg?1221057184
 • Logo hokejového týmu Avangard Omsk zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/468/46720.jpg?1223995982

"Uvidím. Zatím je moc předběžné mluvit o těchto věcech. Já si počkám, jak bude sezona vypadat, a pak se sám rozhodnu, kam půjdu," řekl Jágr po čtvrtečním vítězství 2:1 nad Spartakem Moskva, k němuž přispěl asistencí.

Individuální ocenění Jágra podle jeho slov až tak nezajímají. "Důležité je, abychom vyhrávali jako tým, abychom hráli lépe než minulý rok," připomněl dramatický boj Omsku o postup do play-off, kam se probojoval na poslední chvíli. Ani teď se podle Jágra start do soutěže moc nepovedl, ale na prognózy je prý ještě brzy. "Sezona teprve začala, (do play-off) musíme sehrát ještě přes padesát zápasů," uvedl.

Stávající dvouletý kontrakt vyprší nejproduktivnějšímu Evropanovi v historii NHL na jaře příštího roku, ale Omsk má opci na roční prodloužení smlouvy. "Myslím, že u nás zůstane, protože jiné nabídky nejsou. Hovořili jsme s ním o tom a není proti myšlence, aby tu hrál dál. Zřejmě v prosinci a možná i dříve začneme jednat," řekl generální manažer klubu Anatolij Bardin.

Jágr chce ukončit kariéru v Kladně

Hráčův zástupce Jaroslav Zídek předpokládá, že o prodloužení smlouvy se bude jednat možná v prosinci, ale možná až v dubnu příštího roku po skončení sezony. Vyhlídky, že Jágr v Omsku zůstane, jsou podle něj 50:50. Každopádně stále platí Jágrovo přání ukončit hokejovou dráhu v Kladně. Nepředpokládá, že by Jágr opustil Rusko a vrátil se ještě do NHL.

"Podmínky v Omsku jsou jedny z nejlepších v Rusku, má tam zázemí a známé, těší se velké náklonnosti gubernátora Leonida Poležajeva, který miluje hokej a Jardu. To je rozhodující osobnost, kvůli které pravděpodobně v Omsku zůstane," řekl Zídek.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.