ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Hokejista Bonk v Jaroslavli dohrál

Velikost textu:

Jaroslavl (Rusko) - Český hokejový útočník Radek Bonk předčasně ukončil angažmá v ruské Jaroslavli. Klub o něj přestal mít zájem po pouhých sedmi zápasech Kontinentální ligy a třiatřicetiletý mistr světa z Vídně z roku 1996 se dohodl na ukončení smlouvy. Nyní bude hledat nové angažmá a prý by rád hrál v Česku. Uvedl to deník Sport. Jaroslavli se nepodařil vstup do ročníku podle představ a neprosazoval se ani Bonk, který v sedmi zápasech zaznamenal jen dvě asistence.

Radek Bonk
Radek Bonk
Otevřít galerii
 • Radek Bonk autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lokomotiv Jaroslavl zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"V úterý se můj agent domluvil s klubem na předčasném ukončení," citoval server Deniksport.cz Bonka, který zamířil do Lokomotivu v létě po mnoha sezonách strávených v NHL.

Od pátku Bonk s klubem netrénoval, a přestože se generální manažer Lokomotivu Jurij Lukin snažil v ruských médiích vyvracet zprávy o jeho odchodu, nakonec je potvrdil. "Prostě nastala situace, která nešla vyřešit. Proto jsme se rozhodli takhle. Nechci to moc rozebírat, abych neřekl něco, čeho bych třeba litoval. Nechci na nikoho házet špínu. To jsem nikdy nedělal, abych někoho pomlouval. Prostě jsme se tak dohodli," řekl Bonk.

V minulé sezoně působil Bonk v Nashvillu, kde v 66 zápasech nasbíral 25 bodů za devět branek a 16 asistencí. Trojka draftu z roku 1994 má na kontě v NHL za Ottawu, Montreal a Nashville celkem 969 zápasů a 497 bodů za 194 tref a 303 přihrávek. V 73 zápasech play off zaznamenal 12 gólů a 15 asistencí.

Bonk zatím netuší, kde bude působit dál

"Když se na to dívám zpětně, tak jsem se měl držet toho svého kréda, že bych do Ruska nikdy nešel. Na druhou stranu alespoň můžu říct, že jsem to zkusil. Nemůžu říct, že jsem naštvaný, prostě se stalo. Mám dvě děti, na cestě jsou dvojčata, takže to nakonec stejně bude takhle lepší," doplnil Bonk.

"Všechno je čerstvé. V sobotu přiletím domů, uvidí se. Kvůli rodině bych radši hrál doma v Česku. Blízko domova. Vím, jaká je situace nejen u nás, ale i v celém světě. Nepřijdu domů a neřeknu si o nesmyslnou částku. Chci hrát. A kdyby to bylo doma, bylo by to fajn. Česko je tak malinké, že když mi manželka bude volat, že jde do nemocnice, tak u ní budu odkudkoliv za pět hodin," dodal Bonk.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.