ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Extraliga má další chybně posouzený gól. Mucha trefil tyčku

Velikost textu:

České Budějovice - Hokejová extraliga má další případ chybně posouzené gólové situace. V Českých Budějovicích se rozhodčí radili s videosudím o druhé brance Energie Karlovy Vary do sítě Mountfieldu a nakonec ji uznali. Podle záběru, který měl paradoxně k dispozici také videorozhodčí, se však jednalo o tyč a branka platit neměla. Střela karlovarského Jána Muchy se v 41. minutě odrazila od brankové konstrukce před gólmana Romana Turka. Sudí Pavel Mikula s Robinem Šírem po přerušení hry konzultovali situaci s videorozhodčím Milanem Veselým a následně branku uznali. Tím překvapili brankáře i střelce.

Rozhodčí uznává gól
Rozhodčí uznává gól
Otevřít galerii
 • Rozhodčí uznává gól autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Boční kamera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Já jsem slyšel, že to bouchlo do tyčky. Potom už jsem to neviděl," uvedl Mucha a brankář Turek říká: "Slyšel jsem čistou tyčku. Nevím, co videorozhodčí komunikoval s hlavním. Ale z mého pohledu a podle toho, co viděli kluci, tak si myslím, že to byla tyčka."

Videorozhodčí Veselý zřejmě posuzoval pouze záznam z horního pohledu, který je trochu matoucí. Druhý záběr z boční kamery ale ukazuje, že se puk ve skutečnosti odrazil ven od tyče Turkovy brány. Budějovice nakonec vyhrály 4:3, ale druhý gól hostů platit neměl.

přehrát video
Další případ chybně posouzené gólové situace

Správně přiznali gól Kladnu Svoboda s Kreuzerem

Naopak správně přiznali gól Kladnu v závěru zápasu s Libercem hlavní rozhodčí Roman Svoboda s Martinem Kreuzerem. Video k tomu nepotřebovali, puk totiž vůbec nepřešel brankovou čáru. Stejně prokazatelné ale bylo i hození hole dvougólového střelce Jana Hlaváče, které zabránilo Kladnu ve skórování. Kladno tak díky tzv. technické brance porazilo Liberec rozdílem dvou gólů 5:3.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.