ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Gretzky skončil s trénováním Phoenixu

Velikost textu:

Phoenix (USA) – Bývalý kanadský hokejista Wayne Gretzky a nynější trenér klubu Phoenix Coyotes odstoupil ze své funkce. Nevadský klub NHL se dlouho potýká s citelnými dluhy a podle serveru Tns.ca stojí za Gretzkého odchodem postoj zájemce o koupi klubu. Potenciální vlastník totiž s angažováním bývalého legendárního hráče nadále nepočítá. Tým, v jehož kádru působí i české kvarteto Martin Hanzal, Petr Průcha, Radim Vrbata a Zbyněk Michálek, po Gretzkém převzal Ulf Samuelsson. Vedení také najalo jako asistenta Davea Kinga. "Bylo to těžké rozhodnutí a dlouho jsem o něm přemýšlel. Všichni jsme doufali, že o majiteli se rozhodne brzy, ale nakonec to trvá déle, než kdo předpokládal. A vzhledem k tomu, že oba zájemci dali jasně najevo, že se mnou do budoucna nepočítají, řekl jsem generálnímu manažerovi Donu Maloneymu, aby našel někoho jiného," dodal nejproduktivnější hráč historie NHL.

Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
Otevřít galerii
 • Wayne Gretzky zdroj: coyotes.nhl.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zápas Phoenix - San Jose autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Gretzky rezignoval dva týdny poté, co oznámil, že funkci dočasně opustí. Spolu s rolí trenéra je totiž menšinovým vlastníkem klubu a do rozhodnutí soudu o případném konkurzním řízení nechtěl do chodu klubu zasahovat. Gretzky se stal spolumajitelem Coyotes v roce 2000, o pět let později byl jmenován trenérem. S týmem ani jednou nedokázal postoupit do play off NHL.

O koupi klubu má dlouhodobě zájem šéf společnosti BlackBerry James Balsillie. Ten za Coyotes nabízí 242,5 milionu dolarů, tým však chce ponechat v Arizoně jen jednu sezonu a poté ho přestěhovat do Hamiltonu. Tomu se snaží zabránit vedení NHL, které předložilo nabídku 140 milionů dolarů s tím, že ho následně prodá třetí straně mimo konkurzní řízení. Tím chce udržet klub v arizonském Glendale, jež je vzdáleno zhruba 14 kilometrů od centra Phoenixu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.