ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

V širší nominaci na olympiádu je 60 hokejistů, nechybí Jágr ani Hašek

Velikost textu:

Praha - Šedesát hokejistů zařadil trenér Vladimír Růžička do širší nominace na únorové olympijské hry ve Vancouveru. Na seznamu, který Český svaz ledního hokeje nahlásil Českému olympijskému výboru i Mezinárodnímu olympijskému výboru, nechybějí Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Martin Straka nebo Martin Ručinský. Už teď je také jisté, že ve Vancouveru se nepředstaví kapitán národního týmu z minulé olympiády v Turíně Robert Lang. V širší nominaci je osm brankářů, 19 obránců a 33 útočníků. Patnáct hráčů působí na začátku sezony v domácí extralize, třináct v Kontinentální lize, většina jich je podle očekávání ze zámořské NHL. Obránce Martin Škoula a útočník Petr Sýkora, vítěz letošního Stanleyova poháru v dresu Pittsburghu, jsou momentálně bez angažmá.

Český tým
Český tým
Otevřít galerii
 • Český tým zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Eliáš a Jágr autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svůj souhlas se zařazením do výběru dal i Straka, který již oficiálně reprezentační kariéru ukončil. Existuje tak reálná šance, že se jeden ze sedmi nominovaných olympijských vítězů z Nagana ve Vancouveru představí. Zlaté medaile z her v roce 1998 mají doma i Hašek, Roman Hamrlík, Jaroslav Špaček, Jágr, Ručinský a Milan Hejduk.

Vedle Langa, jenž podstatnou část předchozí sezony vynechal pro zranění a momentálně je bez smlouvy, ve výběru chybějí například pětinásobný mistr světa David Výborný, Petr Průcha nebo elitní střelec Kontinentální ligy Pavel Brendl.

Zatímco ale Výborný na seznamu nefiguruje kvůli svému rozhodnutí, Průcha si podle všeho přivřel dveře do národního týmu odmítnutím startu na posledním světovém šampionátu. Brendl poté nepřesvědčil o svých kvalitách na nedávném turnaji seriálu Euro Hockey Tour v Karlových Varech, kde se po tříleté přestávce představil v reprezentačním dresu. Na západě Čech startovalo čtrnáct hráčů z širšího olympijského výběru.

Dva hráči z dnes oficiálně zveřejněné nominace za českou seniorskou reprezentaci ještě nikdy nehráli. Jde o brankáře Ondřeje Pavelce a Marka Schwarze.

Olympijské hry ve Vancouveru se uskuteční od 12. do 28. února, hokejový turnaj bude zahájen 16. února a vyvrcholí v závěrečný den her. Konečnou třiadvacetičlennou nominaci musí Růžička se svými asistenty Josefem Jandačem a Ondřejem Weissmannem oznámit 18. ledna. Hokejisté, kteří nefigurují v širším seznamu, do ní nemohou být zařazeni.

Širší nominace:

Brankáři: Alexander Salák, Tomáš Vokoun (oba Florida/NHL), Dominik Hašek (Pardubice), Miroslav Kopřiva (Kladno), Lukáš Mensator (Karlovy Vary), Marek Schwarz (Mladá Boleslav), Jakub Štěpánek (Vítkovice), Ondřej Pavelec (Atlanta/NHL).

Obránci: Roman Hamrlík, Jaroslav Špaček (oba Montreal/NHL), Michal Barinka (Vítkovice), František Kaberle (Kladno), Ondřej Němec (Karlovy Vary), Petr Čáslava (Pardubice/Timra/Švéd.), Miroslav Blaťák (Ufa/KHL), Karel Rachůnek (Dynamo Moskva/KHL), Jan Hejda (Columbus/NHL), Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Lukáš Krajíček (Tampa Bay/NHL), Filip Kuba (Ottawa/NHL), Pavel Kubina (Atlanta/NHL), Radek Martínek (New York Islanders/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL), Roman Polák (St. Louis/NHL), Michal Rozsíval (New York Rangers/NHL), Marek Židlický (Minnesota/NHL), Martin Škoula (bez angažmá).

Útočníci: Radek Dvořák, Michael Frolík, Rostislav Olesz (všichni Florida/NHL), Marek Kvapil, Petr Hubáček (oba Vítkovice), Jaromír Jágr, Jakub Klepiš (oba Omsk/KHL), Jan Marek, Tomáš Rolinek (oba Magnitogorsk/KHL), Jan Bulis, Jiří Novotný (oba Mytišči/KHL), Zbyněk Irgl, Josef Vašíček (oba Jaroslavl/KHL), Aleš Kotalík, Václav Prospal (oba New York Rangers/NHL), Roman Červenka (Slavia Praha), Martin Ručinský (Sparta Praha), Martin Straka (Plzeň), Jaroslav Hlinka (Sparta Praha/Linköping/Švéd.), Jaroslav Bednář (Nižnij Novgorod/KHL), Petr Čajánek (Petrohrad/KHL), Jiří Hudler (Dynamo Moskva/KHL), Patrik Eliáš (New Jersey/NHL), Martin Erat (Nashville/NHL), Tomáš Fleischmann (Washington/NHL), Martin Hanzal (Phoenix/NHL), Martin Havlát (Minnesota/NHL), Milan Hejduk (Colorado/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (San Jose/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Petr Sýkora (bez angažmá).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.