ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Hudler má potvrzenou transferkartu a může hrát za Dynamo

Velikost textu:

Curych (Švýcarsko) - Český hokejový útočník Jiří Hudler má konečně jistotu, že po svém odchodu z Detroitu stihne v dresu Dynama Moskva páteční vstup do Kontinentální ligy v derby proti CSKA. Mezinárodní hokejová federace potvrdila pětadvacetiletému centrovi transferkartu, čímž potvrdila přestup z týmu Rudých křídel do Dynama.

Jiří Hudler
Jiří Hudler
Otevřít galerii
 • Jiří Hudler autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40354.jpg?1221069208

Hudler podepsal s Dynamem v červenci dvouletou smlouvu údajně s celkovým výdělkem deset milionů dolarů. Vítěz Stanleyova poháru z loňského roku se ale předtím rozhodl, že jeho smlouvu s Detroitem bude řešit arbitráž. Přiřkla mu pak už po uzavření smlouvy s Dynamem dvouletý kontrakt celkově na 5,75 milionu dolarů. Ten by však měl vstoupit v platnost pouze v případě jeho návratu do NHL. 

Podle názoru NHL byl Hudler ale stále pod smlouvou s Detroitem, proto organizace USA Hockey odmítla transferkartu potvrdit. IIHF případ vyšetřovala od začátku srpna a je jiného názoru. "Bylo to uzavřeno rozhodnutím IIHF, podle něhož se zástupci USA Hockey neodvolali včas a nepodali ve stanovených lhůtách důkazy, že by byly porušeny regule mezinárodních přestupů IIHF," píše se v prohlášení Mezinárodní hokejové federace.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.