Svět motorů

Haškovi premiéra nevyšla, Pardubice podlehly Zlínu

Praha - Hokejový brankář Dominik Hašek prohrál svůj první zápas v dresu Pardubic po návratu do extraligy. Východočeši v prvním kole nestačili na Zlín, jemuž podlehli 1:2 po samostatných nájezdech. Domácím zajistil vedení další navrátilec Petr Sýkora, ve druhé třetině vyrovnal Michal Důras, jenž byl poté i autorem rozhodujícího nájezdu. Kometě Brno extraligová premiéra nevyšla. Po zaváháních ve druhé třetině prohráli Brňané před domácím publikem s Plzní 1:2. Hokejisté Českých Budějovic po minulé nepodařené sezoně vstoupili do nového ročníku extraligy úspěšně a porazili Litvínov jednoznačně 4:1, Vítkovice zase díky dvěma gólům kapitána Jiřího Burgra zdolaly pražskou Spartu 2:1 po samostatných nájezdech. Mistrovské Karlovy Vary vyhrály na ledě Kladna 5:3. Energie vedla už ve 12. minutě 3:0 a přes finiš Středočechů si zisk tří bodů pohlídala. Další informace přináší server hokejživě.cz.