ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Vítkovice před sezonou trápí finance

Velikost textu:

Ostrava - S kádrem plným zvučných jmen, ale především s nenaplněným rozpočtem půjdou do nové extraligové sezony hokejisté Vítkovic. Vedení klubu na tiskové konferenci přiznalo, že stále neuzavřelo smlouvu s hlavním ekonomickým partnerem, společností Evraz Vítkovice Steel, a i proto mu ve finanční rozvaze na příští ročník schází 30 až 45 procent. Chybějící peníze jsou v Ostravě momentálně nejpalčivějším problémem. Klub má podle všeho pokrytou zatím zhruba jen polovinu sezony.

HC Vítkovice
HC Vítkovice
Otevřít galerii
 • HC Vítkovice autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vítkovičtí hokejisté autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/704/70359.jpg?1235596336

"Do sezony jdeme s čistým štítem. Nikomu nic nedlužíme, platíme včas, ale s rozpočtem na tom nejsme dobře. S Evrazem vedeme intenzivní jednání, věříme, že to dobře dopadne, situace však není příznivá. Dneska nám chybí 30 až 45 procent rozpočtu," řekl prezident klubu František Černík.

Také Vítkovice v létě podobně jako ostatní extraligové kluby sáhly k úsporným opatřením a rozpočet snížily zhruba o čtvrtinu. Generální manažer a kouč Alois Hadamczik s hráči našel společnou řeč při úpravách prémiového řádu, ale klub hledá dále cesty, kde ušetřit. "Na prémiích jsme ušetřili slušný peníz. Uvidíme, kde jsme schopni ještě snížit náklady. Už jsme v létě podnikli veškeré kroky ke snížení rozpočtu, ale dále budeme hledat nějaké rezervy," řekl Černík.

Klub se možná uchýlí k uvolňování hráčů

Od ekonomické stability se patrně budou odvíjet i sportovní plány. Vítkovice v současné době disponují nadstandardním a silným kádrem, který o víkendu demonstroval svou sílu suverénním vítězstvím na mezinárodním turnaji ve švýcarském Yverdonu. Pokud by se však nenašly další finanční prostředky k naplnění rozpočtu, mužstvo by v současném složení stěží přežilo celou sezonu. "Museli bychom to postupně řešit a třeba uvolnit některé hráče. Náš kádr není nejlevnější, patříme ke špičce extraligy, co se týče platů hráčů," připustil Černík.

František Černík
František Černík
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.