ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šéf IIHF Fasel se přimlouvá za vydání transferkarty pro Hudlera

Velikost textu:

Moskva - Českému hokejovému útočníkovi Jiřímu Hudlerovi svitla nová naděje, že by se mohl objevit již na startu nové sezony KHL v dresu moskevského Dynama. Za vydání jeho transferkarty, s jejímž potvrzením zřejmě na popud vedení NHL váhá americká národní federace USA Hockey, se totiž vyslovil i prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel, jenž nyní pobývá v Moskvě. Přestože druhý ročník KHL začne již 10. září a pětadvacetiletý rodák z Olomouce stále čeká na potřebný podpis ze zámoří, Fasel věří, že se celá záležitost stihne brzy uzavřít. "Poskytneme americké straně prostor pro objasnění důvodů, proč nechtějí potvrdit Hudlerovi transferkartu. Pokud se ukáže, že nejde o závažné důvody, sami mu ji vystavíme," uvedl Fasel.

Jiří Hudler
Jiří Hudler
Otevřít galerii
 • Jiří Hudler autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jiří Hudler autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Za Faselovou aktivitou stojí pravděpodobně i šéf KHL Alexandr Medvěděv, jenž přislíbil, že se osobně postará, aby s vedením IIHF našel řešení celé zamotané situace. Pokud však IIHF otočí a dá za pravdu federaci USA Hockey, do boje půjdou podle Fasela právníci. "Spor by pokračoval. Jsem zde však od toho, aby hokejisté hráli. Patří na led," připomněl Fasel. "NHL nepatří do rodiny IIHF a občas je dost složité udělat rozhodnutí, jež uspokojí všechny strany," dodal prezident IIHF. 

Hudler, jenž má s novým angažmá potíže, přestože zástupci Red Wings potvrdili, že v Detroitu nemá žádné závazky, nyní potřebuje získat buď podpis USA Hockey, nebo alespoň potvrzení IIHF. Dokud ho nemá, nemůže bez transferkarty v KHL ani v jiné klubové soutěži spadající pod IIHF hrát. Na reprezentaci se toto omezení nevztahuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.