ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Generálním manažerem hokejové reprezentace se stal Černík

Velikost textu:

Praha - Novým generálním manažerem české hokejové reprezentace se stal František Černík. Do funkce, kterou bývalý vynikající útočník v minulosti již zastával, jej dnes jmenoval výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Černík nahradí ve funkci Martina Urbana, jenž působil jako generální manažer po odchodu Zbyňka Kusého. Urban je i nadále generálním sekretářem svazu. Jmenován byl i nový generální manažer reprezentačního týmu do dvaceti let, kterým se stal Jiří Látal.

František Černík
František Černík
Otevřít galerii
 • František Černík autor: ČT24, zdroj: hc-vitkovice.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1069/106829.jpg?1251214696
 • Český svaz ledního hokeje zdroj: cslh.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Byli i další kandidáti, ale hodně jsme dali na názor trenéra Růžičky, který si přál s Františkem Černíkem spolupracovat," uvedl prezident svazu Tomáš Král na oficiálních internetových stránkách ČSLH.

Černík dostal nabídku k návratu na post reprezentačního manažera o víkendu v průběhu vyhlášení Zlaté hokejky. "Na všechno bylo málo času, nebyl čas o tom dlouho přemýšlet. Rozhodl jsem se nabídku přijmout. O bližších detailech spolupráce budeme teprve hovořit během Českých hokejových her," uvedl Černík, který bude spolupracovat se sportovním manažerem Martinem Loukotou.

Růžička se bude radit s Petrem Svobodou a Petrem Klímou

Na výkonném výboru bylo také potvrzeno, že kouč Růžička bude v nadcházející olympijské sezoně využívat služeb dvou zámořských konzultantů Petra Svobody a Petra Klímy. Svoboda, který jinak působí jako hráčský agent, byl údajně i jedním z kandidátů na post generálního manažera.

"Petr (Svoboda) žije v Americe, zná dokonale prostředí, může sledovat hráče. Někoho takového jsem chtěl. Jsme předběžně domluveni, že si budeme vyměňovat informace o hráčích i soupeřích. Na tomtéž jsem dohodnut s Petrem Klímou - to je další kluk, který nám může významně pomoci," uvedl Růžička pro hokej.cz. Informace zpoza Atlantiku bude zjišťovat i asistent Josef Jandač, který se chystá na dvě inspekční cesty.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.