ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Eliáš sesadil Jágra a získal Zlatou hokejku

Velikost textu:
aktualizováno 22. 8. 2009 22:36

Karlovy Vary - Útočník Patrik Eliáš vyhrál poprvé v kariéře anketu Zlatá hokejka o nejlepšího českého hokejistu uplynulé sezony. Hráč New Jersey Devils tak ukončil čtyřleté kralování rekordmana ankety Jaromíra Jágra z Omsku. Devítinásobný vítěz tentokrát obsadil druhé místo. Třetí skončil útočník Magnitogorsku Jan Marek.

Patrik Eliáš s vítěznou trofejí
Patrik Eliáš s vítěznou trofejí
Otevřít galerii
 • Patrik Eliáš s vítěznou trofejí zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Patrik Eliáš s manželkou Petrou Eliáš-Volákovou zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiatřicetiletý Eliáš vyhrál již první část ankety, v níž nasbíral o jedenáct bodů více než Jan Marek. Jeho hlavním soupeřem v konečném hodnocení byl nakonec Jágr, jenž skončil v první části až pátý s odstupem 73 bodů. Eliáš nakonec zvítězil s převahou 71 bodů.

Rodák z Třebíče se stal jednadvacátým vítězem ankety trenérů a novinářů. "Je to pro mě obrovská čest být zařazen mezi takové legendy, které trofej získaly, a patří k mým největším úspěchům. Jedná se o individuální trofej, kterých si člověk většinou váží až po skončení aktivní kariéry. Jsem ale rád, že jsem ji získal," řekl Eliáš na tiskové konferenci po vyhlášení.

přehrát video
Eliáš vyhrál v anketě Zlatá hokejka

Skutečnost, že ukončil Jágrovo kralování a nejméně o rok odložil jeho případný desátý triumf, bral s nadhledem. "Jarda už má Zlatých hokejek docela dost. A já mám pořád spoustu místa ve vitrínkách," uvedl s úsměvem dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru. "Zároveň jsem rád, že jsem ten, kdo po dlouhé době sesadil hokejového Zlatého slavíka," podotkl v dobré náladě.

Jágr pozdravil přítomné alespoň po telefonu

S nadhledem vzal druhé místo i Jágr. "Nejsem zklamaný, minulá sezona nebyla z mého pohledu tak dobrá. Měl jsem štěstí, že ostatní nehráli tak dobře, proto jsem byl druhý," uvedl Jágr v telefonickém rozhovoru v televizním přenosu.

Třetí místo obsadil s odstupem 23 bodů za hvězdným kladenským odchovancem Jan Marek, jenž v uplynulé sezoně nastřílel v dresu Magnitogorsku a české reprezentace 50 branek. Čtvrtý byl David Krejčí z Bostonu, následovaný nejlepším zástupcem extraligy Martinem Strakou z Plzně, Martinem Havlátem, Jaroslavem Bednářem, Jiřím Hudlerem, Petrem Čajánkem a Alešem Hemským.

Slavnostní vyhlášení ankety se konalo tradičně v Karlových Varech, místo sálu hotelu Thermal však ceremoniál hostil Grandhotel Pupp. Osobně se ho zúčastnila jen dvojice oceněných - Eliáš a Straka. Trojice Krejčí, Havlát a Hemský se připravuje na nadcházející sezonu v zámoří, Jágr, Marek, Bednář, Hudler a Čajánek si plní povinnosti v klubech Kontinentální ligy.

Hokejista Jan Marek
Hokejista Jan Marek
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.