Paralympijský magazín

Jágr se dostal do první desítky kanadského bodování historie NHL

Montreal - Český hokejista Jaromír Jágr se probojoval mezi desítku historicky nejproduktivnějších hráčů NHL. Útočník New Yorku Rangers rozdával gólové přihrávky v zápase na ledě Montrealu a především jeho zásluhou hosté vedli ještě v polovině utkání 5:0. Tým Tomáše Plekance ale dokázal i toto velké manko dohnat - a necelých pět minut do konce třetí třetiny byl náhle stav 5:5. Rozhodnutí padlo až v samostatných nájezdech - Jágr gól nedal, Rangers prohráli s Canadians 5:6.

Hokejista Jaromír Jágr
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Šestatřicetiletý kapitán Jezdců v zápase zaznamenal čtyři asistence a má tak na kontě z 1253 utkání 1581 bodů za 636 branek a 945 asistencí. Dosud desátý Ray Bourque, bývalý obránce Bostonu a Colorada, nasbíral v 1612 utkáních 1579 bodů za 410 tref a 1169 přihrávek.

Pokud bude bývalý hráč Pittsburghu a Washingtonu v produktivitě pokračovat, může ve zbývajících 20 duelech základní části nejen překonat devátého Phila Esposita, na něhož má devítibodové manko, ale také jako devátý hráč v historii pokořit hranici 1600 bodů.

Víra ve své schopnosti nejproduktivnějšího Evropana v dějinách NHL neopouští ani po nepodařené sérii, která skončila krátce po jeho 36. narozeninách. "Stále v sebe věřím. Když člověk neboduje, musí v tréninku dělat něco navíc a možná to později pomůže. Možná to bylo něco špatného před tím dobrým, co přijde. Nevím. Prostě více pracuji na své střelbě a věřím, že to dříve nebo později přijde," řekl v rozhovoru se zámořskými novináři Jágr ještě před utkáním v Montrealu, v němž natáhl své čekání na gól už na 12 utkání.

Jágrovo jméno se objevuje v médiích při spekulacích před úterní uzávěrkou přestupů. Kladenský odchovanec se tím nezabývá. "Když se to stane, tak se to stane. To mě ale nezastaví, abych tvrdě trénoval, protože si chci dokázat, že na to stále mám," prohlásil Jágr.

Jágr věří, že v zámoří ještě rozhodně neřekl poslední slovo. "Chci být nejlepší, jak mohu. Nechci končit kariéru takto, hokej miluju," naznačil Jágr, že bude chtít opět zářit.