ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Legendární hokejista Orr zavítal do České republiky

Velikost textu:

Mariánské Lázně - Bývalý hokejista Bobby Orr je opět ve své nejoblíbenější české destinaci - Mariánských Lázních. Kanaďan, který je považován za nejlepšího obrance v historii NHL, v březnu oslavil už jednašedesáté narozeniny. Přesto nezamířil k léčivým pramenům, ale mezi žáky Hokejové školy Františka Kaberleho staršího.

Bobby Orr
Bobby Orr
Otevřít galerii
 • Bobby Orr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bobby Orr na návštěvě ČR autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let hrával Orr před plnými stadiony a užíval si pozornosti fanoušků a novinářů. Teď si naopak vychutnává anonymitu a rozdávání autogramů hokejovým nadějím mu přijde úsměvné. "Dost pochybuji, že tyhle děti vůbec ví, kdo jsem. Možná znají moje jméno, ale určitě mě nepoznávají. To spíš ví tak jejich rodče nebo prarodiče," řekl Orr, jenž jako jediný obránce v historii dvakrát vyhrál Art Ross Trophy pro nejlepšího střelce NHL.

Defenzivní taktiku probíral pouze s oběma bratry Kaberlovými. Mladým hráčům z hokejové školy žádné zkušenosti nepředal. "Já už tyhle kluky nemůžu nic naučit. Hokej se posunul někam jinam a tyhle děti jsou velmi talentované. V České republice se rodí skvělí hokejisté, jak už Češi mnohokrát světu dokázali," dodal Orr.

Reakce Bobbyho Orra

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.