ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

NHL míní Hudlerovu smlouvu s Dynamem napadnout

Velikost textu:

New York - Odchod českého útočníka Jiřího Hudlera do Dynama Moskva se nelíbí představitelům NHL a obrátili se kvůli tomu na vedení mezinárodní federace IIHF a Kontinentální hokejové ligy. Podle zástupců zámořské soutěže je pětadvacetiletý hokejista stále vázán v Detroitu, kde mu po minulé sezoně vypršela smlouva a stal se chráněným volným hráčem. Hudler se s vedením Red Wings nedohodl na nové smlouvě a uzavřel dvouletý kontrakt s Dynamem.

Jiří Hudler
Jiří Hudler
Otevřít galerii
 • Jiří Hudler autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo NHL zdroj: NHL https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/956/95538.gif?1246115650

Představitelé NHL chtějí, aby proti tomu IIHF a KHL zasáhly. "IIHF byla o případu Jiřího Hudlera informována a vyrozuměla Ruskou hokejovou federaci o postoji NHL," řekl mluvčí mezinárodní federace Szymon Szemberg s tím, že přestup bude oficiálně uzavřen až poté, co to IIHF stvrdí podpisem na hráčově transferkartě.

Hudlerův zástupce Pavel Maršoun se komplikací neobává. "Ničeho se nebojíme. Vycházíme z toho, že neměl v NHL smlouvu. Konzultovali jsme to dopředu i s Dynamem," řekl.

Detroit dál vlastní hráčská práva na Hudlera v NHL, kam by se loňský vítěz a letošní finalista Stanleyova poháru v budoucnosti rád vrátil. Nejasnosti mohou souviset s faktem, že se český útočník rozhodl obrátit na arbitrážní soud, který by na přelomu měsíce měl určit výši jeho platu pro kanadsko-americkou soutěž. V minulé sezoně si Hudler vydělal 1,15 milionu dolarů.

Podle listu Detroit Free Press mu nyní nabízel Detroit tři miliony ročně a smlouvu až na pět let, ale Hudler odmítl. Sám hráč však na středeční tiskové konferenci uvedl, že jedním z důvodů, proč se rozhodl NHL opustit, je právě fakt, že klub mu nebyl schopen nabídnout víceletý kontrakt. V Dynamu si prý může vydělat za sezonu až pět milionů dolarů.

Hráči Detroitu
Hráči Detroitu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.