ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Kotalík se stal novou posilou New Yorku Rangers

Velikost textu:

New York - Český hokejový útočník Aleš Kotalík podepsal v zámořské NHL tříletou smlouvu s vedením New Yorku Rangers. Za dané období si vydělá bývalý hráč Edmontonu celkem devět milionů dolarů. Bronzový medailista z olympijských her v Turíně je další výraznou útočnou posilou Jezdců, kterou ulovili na trhu s volnými hráči. Před týdnem podepsal s klubem z Manhattanu lukrativní pětiletou smlouvu Slovák Marián Gáborík. Informace přinesla televizní společnost TSN.

Aleš Kotalík
Aleš Kotalík
Otevřít galerii
 • Aleš Kotalík autor: David Duprey, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • New York Rangers zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Český reprezentant byl po uplynulé sezoně volným hráčem, neboť mu s koncem června vypršela smlouva na 2,5 milionu dolarů ročně. Poslední ročník prestižní soutěže rozdělil třicetiletý Kotalík mezi dva kluby. Na začátku března se totiž v rámci NHL vůbec poprvé stěhoval, když ho Buffalo vyměnilo po více než pěti sezonách do Edmontonu.

Rodák z Jindřichova Hradce si v celkem 75 zápasech připsal 43 bodů díky 20 přesným zásahům a 23 asistencím. Jeho maximem stále zůstává výkon z ročníku 2005/06, kdy zaznamenal 62 bodů z 82 utkání. V NHL má 164. hráč draftu 1998 na kontě celkem 445 zápasů s bilancí 251 bodů za 121 gólů a 130 finálních přihrávek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.