ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Do Komety Brno míří Štefanka z Vítkovic a Ludvík z Plzně

Velikost textu:

Brno - Dva útočníky Juraje Štefanku z Vítkovic a Davida Ludvíka z Plzně získal nováček hokejové extraligy Kometa Brno. Osmadvacetiletý Ludvík je odchovancem Komety a do Plzně přišel ze Znojma. V loňské sezoně laboroval s poraněným kolenem a odehrál pouze patnáct zápasů. Odchod třiatřicetiletého bývalého slovenského reprezentanta Štefanky z Vítkovic má ulevit ekonomické situaci ostravského klubu, který kvůli hospodářské krizi potřebuje snížit rozpočet.

Kometa Brno
Kometa Brno
Otevřít galerii
 • Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/773/77222.jpg?1238599119
 • Fanoušci Komety Brno autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/744/74302.jpg?1237324492

"Zatím s oběma hráči jednáme přes jejich agenty. Jejich příchod je na spadnutí, ale zatím smlouva podepsána není. Proto ani nedokážu říci, kdy se zapojí v Brně do přípravy," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský. Oba útočníci by měli v Brně uzavřít roční kontrakt.

Účastník tří světových šampionátů Štefanka patřil ve Vítkovicích k lépe placeným hráčům, ale generální manažer a trenér Alois Hadamczik s jeho výkony v základní části minulé sezony několikrát vyjádřil nespokojenost. "Netajíme se tím, že chceme mít kvalitní tým, ale musíme přihlížet v první řadě k ekonomickým možnostem klubu. Máme v kádru hodně velmi nadějných juniorů a chceme jim dát šanci," uvedl Hadamczik.

Štefanka, který si v minulosti vyzkoušel i ruskou superligu v barvách Nižněkamsku, v uplynulé sezoně za Vítkovice odehrál 60 zápasů. Dal v nich sedm gólů a na třináct přihrál. V dubnu se představil i na světovém šampionátu ve Švýcarsku. V Kometě stále trénuje i obránce Angel Krstev, o kterého má zájem Nižnij Novgorod. Pokud by ruský tým uhradil odpovídající částku za transakci a Krstev by odešel, bude za něj Kometa hledat adekvátní náhradu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.