ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Sýkora si pravděpodobně sedmé finále nezahraje

Velikost textu:

Pittsburgh - Český hokejový útočník Petr Sýkora se sice po delší odmlce vrátil do sestavy Pittsburghu, v rozhodujícím sedmém utkání finálové série Stanleyova poháru proti Detroitu se ale kvůli zranění pravděpodobně neobjeví. Osudným se mu stalo obětavé zblokování střely v průběhu druhé třetiny šestého duelu, v němž Pittsburgh vyrovnal stav finále na 3:3. Také kvůli zranění odehrál zkušený forvard jen šest a půl minuty. Mellon Arenu opouštěl na nosítkách s dlahou zpevňující pravou nohu a především kotník.

Petr Sýkora
Petr Sýkora
Otevřít galerii
 • Petr Sýkora autor: Gene J. Puskar, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/665/66407.jpg?1233815803
 • Radost hráčů Pittsburghu Penguins zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/862/86151.jpg?1242292728

Při otázce televizní stanice TSN, zda bude moci zasáhnout do sedmé bitvy, byl dvaatřicetiletý rodák z Plzně pesimistický. "Myslím, že asi ne," připustil Sýkora.

Pokud by skutečně vynechal klíčový duel, který čeká Tučňáky na ledě Red Wings z pátku na sobotu, vyřadí ho zranění ve finále ze hry již podruhé v kariéře. V roce 2000, tehdy ještě v dresu New Jersey, inkasoval také v šestém duelu úder do hlavy od Deriana Hatchera z Dallasu. Devils tehdy ve stejný večer dobyli Stanley Cup, zatímco Sýkora skončil v nemocnici.

Smůla zatím českého kanonýra provází také co do úspěšnosti v závěrečných bojích o slavnou trofej. Se svými týmy se před letošními vyřazovacími boji představil ve finále již celkem čtyřikrát, jediným triumfem byl však právě ten z roku 2000.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.