ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Hokejový brankář Salák získal angažmá na Floridě

Velikost textu:

Praha - Dvaadvacetiletý český brankář Alexander Salák dnes podepsal dvouletou smlouvu s týmem zámořské NHL Floridou. Salák by se tak v následující sezoně mohl stát historicky jedenáctým českým brankářem, který si zachytá ve slavné soutěži. "Florida mu nabídla maximální možný plat pro nováčka," sdělil hráčův agent Robert Spálenka s tím, že další finanční podmínky nebudou zveřejněny.

Brankáři Miroslav Kopřiva a Alexandr Salák
Brankáři Miroslav Kopřiva a Alexandr Salák
Otevřít galerii
 • Brankáři Miroslav Kopřiva a Alexandr Salák autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hráči Floridy autor: Lynne Sladky, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Každý český hráč působící v NHL má pro český hokej obrovský význam. Tím spíše to platí o hráčích, kteří se do nejvýznamnější ligy dostanou v tak mladém věku. Věříme, že by měl dostat příležitost v brance už v příští sezoně," hodnotí Spálenka.

Salák se díky výkonům v brance TPS Turku v uplynulé sezoně poprvé dostal do národního týmu, kde odchytal dva zápasy. Do konečné nominace na světový šampionát do Švýcarska se ale Vladimíru Růžičkovi nevešel. Před odchodem do Finska před třemi lety hrál za juniory Českých Budějovic a s reprezentační osmnáctkou skončil v roce 2005 na světovém šampionátu čtvrtý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.