ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Hokejový brankář Prusek v Rize končí

Velikost textu:

Riga/Ostrava - Angažmá hokejového brankáře Martina Pruska v lotyšském Dynamu Riga je u konce. Třiatřicetiletý reprezentační gólman, který se představil i na nedávném šampionátu ve Švýcarsku, byl sice s účastníkem Kontinentální ligy domluven na nové smlouvě, ale lotyšská strana musela od dohody z finančních důvodů ustoupit. Na místo Pruska si Riga pořídila lotyšského reprezentanta Edgarse Masalskise, který v Dynamu před odchodem do německého Duisburgu působil už zkraje uplynulého ročníku.

Martin Prusek
Martin Prusek

Přestože kmenový hráč Vítkovic odvedl v uplynulé sezoně v týmu Dynama spolehlivé služby a vedení klubu mělo o Pruska znovu velký zájem, ekonomická recese stočila jednání opačným směrem. "I na východoevropský trh s hráči dopadla ekonomická krize. Před měsícem jsme byli na všem dohodnuti, ale klub ztratil jednoho ze svých sponzorů a musí více šetřit. Rozhodl se vsadit na mladší gólmany," řekl hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší.

Prusek zářil v barvách lotyšského celku zejména na přelomu roku. Vyšel mu už dvouměsíční záskok ve Spartaku Moskva na začátku sezony, ale po nástupu do Rigy se předvedl v ještě oslnivější formě. I za pět vychytaných nul získal ocenění pro nejlepšího gólmana soutěže za měsíc prosinec. "S Martinem byli v klubu hodně spokojeni, měl dobrou sezonu. Bohužel doba je momentálně taková a řada klubů prostě musí šetřit. Taková je realita," podotkl Vůjtek.

Prusek je sice stále pod smlouvou ve Vítkovicích, ale pravděpodobnost, že by se do Ostravy vrátil, je téměř nulová. "Hledáme v zahraničí. Před měsícem jsme měli nabídky, ale tehdy byla ještě jiná situace a počítali jsme, že bude v Rize," dodal Vůjtek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.