ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Bednář nakonec bude hrát za Nižnij Novgorod

Velikost textu:

Nižnij Novgorod (Rusko) - Český hokejový útočník Jaroslav Bednář bude hrát v příští sezoně přece jen v KHL. Poté, co mu nevyšlo plánované angažmá v Atlantu Mytišči, podepsal smlouvu s Novgorodem. "Jde o roční smlouvu, není tam žádná opce navíc. Jen bych to nerad zakřikl, protože naposledy jsem se opravdu pěkně spálil," řekl Bednář a připomněl tak nedávné námluvy s Atlantem, které ztroskotaly poté, co musel klub zkrátit rozpočet o 40 procent.

Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
Otevřít galerii
 • Jaroslav Bednář autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaroslav Bednář autor: Břetislav Fiala, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bednář má již s ruským hokejem zkušenosti z angažmá v Avangardu Omsk, kde působil v sezonach 2003/04 a 2004/05. Za současný klub Jaromíra Jágra odehrál 82 utkání v základní části, v nichž si připsal 43 bodů za 22 gólů a 21 asistencí. V play-off pak přidal ve 21 duelech pět bodů za čtyři přesné trefy a jednu nahrávku. 

Právě Avangard byl také ve hře. "Omsk byl jednou z variant," připustil hráčův agent Robert Spálenka. "Především jsme ale jednali s Ufou. Klub chtěl Jardu opravdu hodně, dohodli jsme se na dvouleté smlouvě, všechno bylo připravené. Ale pak Salavat angažoval trenéra Bykova, který předchozí dohodu s vedením klubu zrušil," uvedl Spálenka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.