ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Marek obdržel diplom pro nejlepšího střelce KHL

Velikost textu:

Moskva - Český hokejový útočník Jan Marek obdržel na slavnostním galavečeru k uplynulému ročníku Kontinentální hokejové ligy v Moskvě diplom pro nejlepšího střelce soutěže. Forvardovi Magnitogorsku, který se představil také na mistrovství světa ve Švýcarsku, pomohlo k prvenství 35 branek, které nastřílel stejně jako jeho krajan Pavel Brendl, ale stačilo mu na to méně zápasů. Marek převzal ocenění z rukou prezidenta ligy Alexandra Medveděva. "Děkuji celému svému týmu, rodině i manželce Lucii. Chtěl bych také pogratulovat ruským hokejistům k zisku titulu mistrů světa," řekl Marek v ruštině na pódiu.

Jan Marek s oceněním pro nejlepšího střelce
Jan Marek s oceněním pro nejlepšího střelce
Otevřít galerii
 • Jan Marek s oceněním pro nejlepšího střelce autor: Milan Syruček, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40354.jpg?1221069208

Marek: Doufám, že vyhrajeme Gagarinův pohár

Pro devětadvacetiletého útočníka, který s Magnitogorskem v posledních dnech podepsal novou roční smlouvu, bylo 35 přesných zásahů sezonním maximem v kariéře. "Jen jednou jsem v Čechách nastřílel 32 branek," připomněl sezonu 2002/03, kdy hrál za Třinec. "Doufám, že to tak bude i pokračovat, i když to bude těžké," přál si Marek. 

Z individuálního hlediska mohl být se sezonou spokojený, rád by se však s Metallurgem dočkal i týmového úspěchu. "Skončili jsme celkově třetí, což sice také není špatné, ale doufám, že vyhrajeme Gagarinův pohár," věřil Marek s výhledem do příštího ročníku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.