ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Češi se na hokejovém MS 2010 utkají se Švédy, Nory a Francouzi

Velikost textu:

Mnichov - České hokejisty čeká na nadcházejícím mistrovství světa 2010 v Německu v základní skupině C Švédsko, Norsko a Francie. Zahajovací utkání bude pod taktovkou Německa, které se na stadionu fotbalistů Schalke střetne s USA. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) společně s pořadateli doufá, že duel v Gelsenkirchenu překoná absolutní světový rekord v návštěvnosti na hokeji. Na utkání, které se bude hrát 7. května pod zatahovací střechou Veltins Areny, se očekává návštěva 75 976 lidí. Tím by padlo dosavadní maximum z roku 2001, kdy v East Lansingu vidělo duel univerzitních týmů Michiganu a Michiganské státní 74 554 lidí.

MS v hokeji 2010
MS v hokeji 2010
Otevřít galerii
 • MS v hokeji 2010 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Švédsko - Česko autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/850/84904.jpg?1241722472

Slovensko se střetne mimo jiné s Ruskem

Přesný program šampionátu zatím IIHF nezveřejnila, čtyři dny po skončení turnaje ve Švýcarsku zatím oznámila pouze aktéry zahajovacího duelu. Federace zároveň potvrdila složení skupin, které bylo jasné bezprostředně po finále. 

Vedle základní skupiny C, v níž figuruje Česká republika, bude hrát v Mannheimu i základní skupina B, kterou tvoří celky Kanady, Švýcarska, Lotyšska a Itálie. Skupina A (Rusko, Bělorusko, Slovensko a Kazachstán) a D (Finsko, USA, Německo, Dánsko) budou mít naopak s výjimkou zahajovacího duelu základnu v Kolíně nad Rýnem.

Zahajovací utkání je z větší části vyprodané

Lístky na světový šampionát v Německu se prodávají od ledna, a ačkoli ještě nebylo známo složení skupin, své majitele už má více než 70 000 lístků, z toho 60 000 vstupenek je na atraktivní zápas na Schalke. Druhá fáze prodeje začne 22. května. 

Domácí Německo se udrželo v elitní skupině šampionátu pouze díky pravidlu, které zaručuje účast pořadateli. Ve Švýcarsku obsadilo předposlední patnácté místo a místo něj sestoupilo čtrnácté Rakousko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.